1. 1.
  liseden mezun olan her türk gencinin gerçekleştirdiği eylem..hayır liseyi bitirdikten sonra noluyor anlamıyorum..
  13 -8 ... darken
 2. 2.
  lise yıllarında okul yönetimi tarafından taviz gösterilmemesi liseden mezun olunca saç uzatılmasının başlıca nedenidir..
  (bkz: madem öyle işte böyle)
  9 ... hugo_emre
 3. 3.
  ciddi ciddi sabır ve emek isteyen bir iştir.
  3 ... angelic smile
 4. 4.
  lisede, her sabah okula girişinde saçları, sınırda uyuşturucu kontrolü yapılırcasına, yargılanan, bu yüzdendir ki gönlünce saçlarını uzatamamış yurdum gencinin liseyi bitirdiği gibi giriştiği eylem.
  5 ... lazy pigeon
 5. 5.
  ulan zaten askerde kesecegim,iş hayatına girincede zaten uzatamayacagım bari bırakayımda uzasınaslan yelesigibi düşüncesinin sonucunda ortaya çıkan hadise.
  6 ... hayrola genc
 6. 6.
  normal bir insanın 18-19 yaşına kadar yapamadığı eylem. zira zorunlu öğrenim hayatında * * anlamsız bir şekilde izin verilmemektedir. neden diye sorsanız kem küm yaparlar anlamlı bir açıklamaları yoktur. eskiden yok efendim kafada bit oluyormuş saç uzun olunca da ondan yasakmış derlerdi. elalemin biti meb'ye mi kaldı!? o zaman tüm evleri bir bir gezip bit ve türevleri için ilaç dağıtsınlar, yollara bitler için ilaçlama yapsınlar da görelim... öğrencilerin kıyafetlerini tek tip yapıyorsunuz anlıyoruz da saçlar neden tek tip olsun, elinizden gelse kafasını 3 numaraya vurmayanı okula almıcaksınız da yemiyor işte, yeseniz de sindiremezsiniz zaten. tüm öğrencileri böyle tek tip gezdirince elinize ne geçecek!? kendi kişiliğini kazanamamış, çevresindekilerden farkını ortaya koyamayan silik, ezik, basit bir türk gençliği mi istiyorsunuz? ondan sonra da çocuklar ''avrupa'daki okullarda kıyafet serbest, saç uzatılıyormuş vay be'' diye özenir tabi...ehh eytere bea

  (bkz: çok doluyum sözlük)
  14 -2 ... 6.4.r.1.$.h
 7. 7.
  zürafa 1: saçımı belime kadar uzatçam.
  zürafa 2: ömrün yetmez. *
  9 -2 ... gerko
 8. 8.
  geçiş dönemini atlatmak baya zordur. lakin şampuan kullanmamak işe yarayabilir.*

  uzun zaman sonra çok saç döküldüğüne işaret kırıklar arasındaki edit: böyle bir atraksiyona sakın ola girişilmemelidir. kendimi bir anda gazetelerin saç ekim merkezi reklamlarının arasında buldum, çok korktum.
  2 -2 ... postsoul
 9. 9.
  üniversitede kestirilmeyen saçlar sonrası bayramda memlekete dönüldüğü zaman tüm akrabaların ayıpladığı durum.
  6 ... dis kapinin mandali
 10. 10.
  liseden beri düşünülen fakat okuldaki sınırları aşacak derecede gereksiz disiplin yüzünden üniversiteye kalmış eylemdir. Tecrübeyle tarafımca sabitlenmiştir ki, lise son'un ikinci döneminden itibaren uzatmak en iyi zamanlamadır,test edilip onaylanmıştır. ****
  2 ... faithful lover