bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  bir girdap gibi beni içine çekmiş sıkıntılar zinciridir..saç bir türlü uzamak bilmez hatta uzadıkça daha kötü bile olabilir..saçlarım acaba dökülüyor mu paranoyasına tutulur insan..lavabodaki saç cehennemine yaşlı gözlerle bakar..şapkayla,taçla,bereyle gezmeye çalışır sonra o zaman niye uzatıyom lan bok mu var der..

  çok farklı diyaloglara meze olabilir bu sıkıntılar silsilesi..

  -rasko .ötüme dönmüşün lan bu ne hal??
  -olum uzatıyoz olacak o kadar

  2 ay sonra

  -rasko hala .ötüme benziyon lan kestir şu saçları!!
  -olum şimdilik öyle uzayınca yanımda gezmek istersin ama deyyus..

  bir 2 ay sonra daha

  -rasko çıkarsana lan şapkayı bakim nasıl olmuş
  -olum hastayım walla acaip nezle olmuşum..çıkaramam..
  -beyin nezlesi mi oldun armut çıkar şunu bi bakim tak yine
  -olmaz lan millet var taramadım bişey yapmadım olmaz..

  ve o kadersiz iki ay sonrası

  -rasko .ötüme benzemiyon artık direk .öt olmuşsun karıya benziyon lan
  -kıskanıyon de mi şerefsiz..
  88 -4 ... rasko
 2. 2.
  sac çok sıcaksa elin yanmasını örnek verebiliriz."yok maşayla uzatıyodum" derseniz bende ağırlığı o zaman diyebilirim.**
  7 -6 ... elendil
 3. 3.
  arkadas arasinda papaza benzetilmek. toplum icinde cikildiginda, guzel kizlardan bile daha fazla ve gorgusuzce kesilip, arkadan coluk cocuktan laf yemek seklinde gerceklesen toplumsal baski. bir- bir bucuk yil surer bu eziyet. iki seneyi gectikten sonra bi seye benzemistir saclar.
  bi de berber fobisi olusur insanda. her sabah dus almak, en azindan saclari yikamak felan da zordur. tabi saclar kivirciksa bunlar, duzse bu kadar eziyet cekmezsiniz...
  2 ... child
 4. 4.
  yeni yetme üniv. ogrencisinin, üniversitede abilerinden gördüğü modaya uyma hatası sonucu saçlarını omuzlarına kadar uzatırken dalgalara meze olmasının ardından askere gitmesi durumunda berberde aklından geçenler de ayrı bir konudur. sıkıntıların babasıdır.

  -berber: abicim nasıl olsun
  -zavallı: üç
  -berber: anlayamadım abi
  -zavallı: üç numara.
  -berber: nasıl yani?
  -zavallı: dellendirme beni abi askere gidecegim üç numaraya vur kelleyi (dikkat ediniz kelle, zavallıcık kafasını bile inkar ediyor. bu sozleri soylerken gozunden yaşlar boşalırken aklına uzatma aşamasından tutun askerlik donuşu tekrar alay konusu olacagı hatta kesilen saçları kuafore satınca askerlik için üç beş kuruş kazanacagını en azından bir işe yaradıgını düşünüyordur)
  -berber:tamam abi istersen son bi fotograf çektir ehuheuheee
  -sieeee(sakin ol abicim sakin sakin sakin sakin ....)
  8 -1 ... liberty
 5. 5.
  özellikle saç tam kıvama gelmişken askerlik,iş ya da evlilik gibi engeller yüzünden saçı kestirmek zorunda kalır ya insan en büyük sıkıntı da odur..en çok da o koyar..
  5 ... rasko
 6. 6.
  Berberlerin hiç sevmediği bir olaydır,sıkıntıyı onlar çekerler.
  4 ... berbay
 7. 7.
  önce uzatmak için uğraşılır.sabırla beklenir.sık sık kontrol edilir.bir miktar sonuç alınır.kısa bir süre salınarak dolaşılır.vee nihai son o güzelim lepiska off sıkıldım diyerek birkaç dakika içinde kuaföre kurban edilir.sanra pişmanlık tekrar uzatma çabaları.kısır bir döngü
  6 ... nuhkkor
 8. 8.
  askerden dönülmüştür, saçlar 3 numara kesilidir. saçları uzatma girişimine başlanır, lakin saçın en şekilsiz durduğu dönemdir saçın ne uzun ne de kısa olduğu anlar. bu zamanlarda vesikalık resimler çekilir, cv ye konulur, iş görüşmelerine gidilir. bu iş görüşmelerinden biri güzel geçer ve işe kabul edilir. saç halen şekilsizdir, kafada sanki bir tas varmışcasına ilk gün işe gelinir. günler haftaları, haftalar ayları kovalar ve hem saçlar uzar kıvamına gelir, hem de iş arkadaşları ile muhabbet atar ve sorulur işe ilk girildiğinde bırakılan intiba. cevap açıktır;
  -.ötüme benziyordun
  ya şimdi?
  - emeğine kat be kat değmiş.
  102 -8 ... devedikeni
 9. 9.
  sen esnaf adamsın lan uzun saçta neyin nesi. bak faulleride uzun şunun. hele arkaya bak. önlere hiç bişey diyemiyorum artık. bak gece ben keserim saçlarını.
  (bkz: baba baskısı)
  3 ... asabisin galiba
 10. 10.
  (bkz: onu benim beyime sormak lazım)
  2 ... endless