1. 1.
    aslı saçı boyayınca delikanlı boyasızken amca demeleri gibi bişey olacaktı.
    bööyle oldu.

şahsımın saçları epey erken beyazladı. kızlar sağ olsun. erken ağarttılar saçımızı yani işaretlediler beni, bu adamın burnu, tarafımızdan yeterince sürtülmüş ve adam kıvamına getirilmiştir diye.

neyse e tabi erken beyazlayınca tepkimizi koyduk. bastık boyayı. tabi ilginç şeyler oldu, bu macerada.
    mesela ilk kez boya alıcam eczaneden. eczacı kız tutturdu boyamayın. haydaaa tanımam etmem kızı. illa da boyamayın diyor. yav diyorum erken beyazladı. daha iyi hissedicem. yok diyor doğal daha güzel. neyse. teşekkür ettim ama boyayı da aldım.

boyalıyken dışarı çıktığımda yani esnaf olsun, minibüste mecburen diyalog kurduğum insanlar olsun, bunların arasından delikanlı şunu uzatırmısın falan şeklinde hitap edenler çok oldu. adamla büyük ihtimal aynı yaştayız ya da ben ondan büyüğüm. bilemiycim tabi.

daha dün olan bişey var, bunun tersine.
    kış mış ya sacımla başımla ilgilenmiyorum. markete gittiydim. aldım üç beş bişey. o marketin verdiği indirim kartı var onu da verdim.
    o an arkamdaki teyze, tezgahtara, aa bak amcada indirim kartı varmış benimkini de ordan çekiver demez mi.
    ullan yuh diyecketim hadi dedim. boşver.

bu entryden ne çıkarım yapıcaz. hiç, maksat muhabbet.
    1 ... pilotmont 1