1. 1.
  yavşağın önde gidenidir. bu uzunluk iyi dediğin zaman "tamam şurayıda düzelteyim" diye diye taranacak saç bırakmaz kafada. sonra da fön makinasıyla kısacık saça şekil vermeye çalışır. bekle de o saç uzasın. en az iki hafta rezilsin. tam bir ibnedir işte o berber.
  12 ... veive
 2. 2.
  Kafasında bi tutam saç olduğu için bizi kıskanan, gerektiğinden iki kat daha kesen ibnetor berber.
  (bkz: mesleğini ibnelikle yapanlar)
  1 ... ugurca17
 3. 3.
  bir daha saç kestirmeyi bırak, selam bile verilmeyecek berberdir.
  ... petrauskas
 4. 4.
  Ara sıra omzunuza dokandıran berberdir. (bkz: ibne) Ceza olarak siz de çükünü kesin *.
  ... asuregibisurat
 5. 5.
  bayram arefesi tıraş olunacak bir berber aranır, kalabalık caddeden üzerinde el yazısıyla "berber" yazan tabelanın işaret ettiği yöne gidilir, sessiz dar karanlık bir sokaktır, burna garip kokular gelir, berber bulunur, ikinci kata çıkılır ve "selamün aleyküm" diyerek kapıdan içeriye girilir, kalfa yerleri paspaslamaktadır, paspas suyu kıpkırmızıdır, tavan arasında bir berberdir burası. tek bir koltuk vardır ve oraya oturulur, camdan dışarısı izlenir, grimsi bir hava hakimdir, o an omzuna bir el dokunuyor ve ürküyorsun. "nasıl olsun bayım" diyen sese "abi yanları üçe vur üstleri kısalt" dedikten sonra başını kaldırıp sweeney todd'un ciddi yüzüyle karşı karşıya kalıyorsun, yüzün sararıyor, dizlerinin bağı çözülüyor.
  (bkz: sweeney todd)
  2 ... similadon
 6. 6.
  bindiği dalı kesen berberdir. Ulan saçımı kısa kesersen ayda bir kez tıraş olmaya gelirim sana. Ama uzun kesersen üç haftada bir gelirim. Anca dayayıp dur. Hiç kafan çalışmıyor.
  ... delicious
 7. 7.
  Ah o ne ibne berberdir, ne firlama kuafordur, ne serefsizdir o. Ve maalesef cogu böyledir. Her türlü eleştiriyi, hatta hakareti giyabinda hak eden berberdir. Bunu anlamak ve uygulamak bu kadar mı güçtür? "kisa olmasın" bu kadar ya... Aynı berbere bir kere daha gidilip "kisa istiyorum" denmeli ve eline usturayi alıp almadığı kontrol edilmelidir. Ya da makineyi eline alıp sıfıra vuruyor mü diye...

  Sonuc: berberlere türkce dersi artırılmalıdır. Az-çok, kisa-uzun kavramlarına ağırlık verilmelidir. Herseyin bası egitim diyen siz degilmisiniz?
  ... simdiburnumuzayacakdyenpinokyo
 8. 8.
  Öyle oruspu çocuğudur ki bu berber, ucundan almak nedir bilmez kıskanç amına Koduğum. Beni ne zaman görse yalakalık yapan sokak köpeği bile yolunu değiştirdi ulan allahsız.
  3 ... everyday i am shuffling
 9. 9.
  Genelde " geri uzar yav celallenme hemen." Diye cevap verirler abi sen naptin deyince. sanki Biz bilmiyoruz amina koyim uzayacagini.
  ... murtcu
 10. 10.
  küçükken gidilen berber babanıda tanıyorsa kaçınılmaz durumdur çünkü baba berbere geldiğinde çocuğun saçlarının üstü çok uzun diyecektir.
  ... cherrylips