bugün

ilki friedrich nietzsche

diğeri de ben.
gayesi, hedefi, me$guliyeti sağ cenahla ilgili olan, solla işi olmayan, tanrı tanımayan bünyedir. *
(bkz: ayn rand)
dünyadaki örnekleri nihal atsız tayfası ile kimi nazi özentilerinde görünen tipleme. genellemek gerekirse, militarizme ve orduya yakın çevrelerde görülen sağcı tipleridir. iktidarı tanrı ile bile paylaşmama isteğinden kaynaklanan bir megalomaniden geliyor olabilir.
(bkz: var mı böyle bi şey)
gayet normaldir. avrupanın büyük kısmı sağ görüşlüdür ve de sağ görüşlüdür. bu kadar anormal lanse edilmesine şaşılası sözcük öbeği.
müslüman hırsız kadar tutarlı başlık. (bkz: denizfeneri)
sağ anlayışındaki parametrelerden biri olan dini kullanmayandır.
ateizmi solculukla özdeşleştirerek büyük bir yanılgıya düşen bünyelerin çelişkili sandığı insan türü, ayrıca bir sıfat tamlaması.
(bkz: richard dawkins)
hem dünyada ateizmin bayraktarlığını yapar hem de bildiğin sağcıdır. terry eagleton abimizin kendisi hakkındaki yorumlarını okumak isterseniz buyrun, bu da benim size hizmetim olsun:

http://www.yenidendevrim....er/ce2ffd21fc958d9_ek.pdf
sağcı ateist yoktur, solculara uyuz olan ateist vardır.
kavramları başka kavramlarla bağdaştırmadan, özdeşleştirmeden, bağımsız düşünüldüğünde neden olmasındır.

türkiye'deki ideoloji salatası, bol malzemeli bir garnitürdür.
sağın, nispeten küçük paya sahip fraksiyonlarında görülebilecek durumdur.

tanımlamak gerekirse, atsız'cıların çizgisine yakın, islam-arap emperyalizmine karşı olan, dinin mücadeleci ruhu uyuşturduğunu savunan, bu çerçevede din, gelenek ve tüm diğer toplum normlarına septist ve eleştirel gözle bakan, temel kavram olarak ırkı esas alan, bu kemikleşmiş yapısına rağmen siyasetteki faydacılığın getirilerini inkar etmeyen ve bu bağlamda realist tavır sergileyen kişilerden bahsediyorum. kısaca şaman deniyor.
tabi buradaki şaman, din adamı olan değil, ırkçılığına ve katı tutumuna yapılan yarı espirili bir gönderme anlamında.

"naptın! mına koydun böyle kaç kişi var azizim..?" denirse hak veririm elbette sayısı azdır ama başlıkta bahsi geçen vasıfları taşıması açısından var olduğunu düşünüyorum.
atasının atası zamanında Göktanrı'ya da inanmamıştır ona göre ve bununla hala övünmektedir sağcı, övünmeyeni dövmektedir, dövdürmektedir
(bkz: think locally do locally fuck locally) sağcı denince aklına direk atsız gelenler için illa ki oksimorondur, hemi de ağababasıdır.
(bkz: nihal atsız)
Sağ eğer ekonomik bir tanımlamaysa Şuan dünyanın ekonomik düzeni sağ perspektifte denilebilir. bu düzeni Kuranlar, uygulayanlar Allah'a, Jesus'a, yahovaya inanıyor denemez herhalde.

Ha bir de ateist Türkçü olsa da (ben türkçüyüm diyen adama sen Türkçü değilsin diyemezsin) tam manasıyla olmaz, Türkçü olabilmek için üstün bir gücün varlığına romantik manada illaki inanılması gereklidir ki Türk efsanelerinden feyz alınabilsin, Türk'ün dünyaya yollanış nedenlerinden biri doludurulabilsin, Türk için Tanrıkut ifadesi tamamlanabilsin. haliyle enazından deist bir yönü olması gereklidir.

Daha da ötesi türk düşmanı gerizekalılar için açıklama yapaılm Türkçü sağcı değildir. Bütün siyasi görüşler, düzenler Allah'ın emri ekonomik sistemlerle, üretim ilişkileriyle bağlantılıdır. TUtup da Türkçülerin Kapitalist liberal sömürü düzenini savunması söz konusu olamaz.
(bkz: her gayrimüslimi ateist sanmak)

+ Sen ataist misin?

- Yok Yehova şahidiyim ben.

+ haaaa, ataistsin yani!?

- değilim, yehova...

+ sus ulan, şerefsiz ataist seni!!!
Kulağa çelişki gibi gelen özünde kendi halinde bir sıfat tamlamasıdır.
(bkz: öküzün altında buzağı aramak)
türkçülerin belli bir kısmı .
galiba benimdir.
islam başta olmak üzere tüm dinlerden nefret ederim.
ammavelakin şu gezicilerden de nefret ederim, aşırı itici ve yapmacık geliyorlar.
şimdi ben sağcı ateist mi oluyorum?
türkçülerin girmedikleri kümedir. türkçülük sağ ya da sol bir görüş değildir. siyasi yelpazenin yapısını belirleyen fransız devrimi'nden çok daha eski, köklü bir akımdır. ha, ille siyasi yelpazeye oturtulacaksa pekçok açıdan sola yakındır.
muhtemelen liberal görüşlü bir ateisttir.
(bkz: efe aydal)
türkiye'de bu şartlar altında olması gereken en ideal fikirdir seküler türk milliyetçiliği.

din ile uyuşturulan milli bilincin tekrar çözülmesi için tek çözümdür.