bugün

sağanak yağmur altında millet sağa sola koşarken hiçbir reaksiyon göstermeden şemsiyesi olmadığı ve denize girmişçesine ıslanmaktan zerre üşenmeyen kendince ''cool'' olduğunu sanan tiptir.

ertesi günü baş ağrısı ve 40 derece ateşle yatarken görürüz kendisini.
yağmurda yürümeyi çok severim diyen insandır.
evine yürüyen insandır. nasıl olsa birazdan o ıslak kıyafetlerden kurtulacaktır.
Romantik tiptir.
bunyesi saglam degilse muhtemelen hastalanacak insandir. ayrica cool degil sinir bozucudur.
ne kadar kaçmaya çalışsa da nasıl olsa hasta olacağını bildiği için ıslanmanın keyfini çıkaran insandır.
ıslanmayı seven insandır, doğanın sahip olduğu nimetlerden zevk almayı bilir.
koşsa da yürüse de aynı oranla ıslanıcak tiptir.

(bkz: cool adam)
'ıslanmak kaçınılmazsa zevk almaya bak' felsefesiyle yağmur altında ağır adımlarla takılır bu tip. görenlerde video klip izleme hissi bırakabilir.
yağmuru seven genel anlamda duygusal tiptir.
Yanında koşturan, yağmurdan kaçan, yağmura küfür edenlere bakar, gülümser..
Yürümeye devam eder...
yolu az kalmıştır o yüzden takmaz.
sokakta hergün görülen manzaradır. yılın yarısından fazlasında yağmur yağan bir memlekette doğal olan hadisedir. tip değil, tiplerdir.**
her iki adımda bir dilini dudaklarında gezdirir ve bir iki damla yağmur yutar. cebinde ıslanacak meteliği yoktur. başı dik yürür yağmura karşı.
o durumda bile millete rezil olmamayı düşünen insandır. lan koş deli misin. milletin işi gücü sen misin. koş da daha çok ıslanma bari. belki de koşacak takti kalmamıştır.
artizlik yapan çavodur. ne gerek var mahsun kırmızıgül'lüğe.
yaz yağmuruysa doya doya yürünür.
vardır böyle tipler yıkılmadım ayaktayım tripleri ama don paça gitmiştir.*
yağmurdan nasibini aldıktan sonra umursamadan, ha biraz eksik, ha biraz fazla dediğin andır. *
Genel olarak şöyle tanımlayabiliriz :
Sağanak yağmur başlamadan önce aklında çeşitli düşünceler olan, bu düşünceler arasında geçiş yapan, geçiş yaparkende yolda nereye gittiğini unutan, daha çok yorum yapmayı seven, yağmur yağarken de düşüncelerini düşünmeye devam eden, "boş ver be, bir günde ıslanalım, ne olacak?" diyen, ertesi günde önce kulakları kızarmaya başlayıp daha sonrada derecesine göre hafif halsizlikle başlayan soğuk algınlığı geçiren insanlardır.
genel olarak şöylede tanımlayabiliriz :
Genellikle parası olmayan ya da çok cimri olan insanların minibüs, otobüs vb. ulaşım araçlarına binmeyen ve yolu yayan giderken sağanak derecede yağmur yağması sonucu istifini bozmyan tiplerdir.
Yağmuru seven tiptir. Bir de kulaklığı varsa yanında dokunma ona.
(bkz: bu ben)

koşsan nolcak ya. milletin camlarından acıyarak bakışındansa cool bi şekilde istifini bozmadan yürü. * eve gidince üstündekileri çıkarıp sıktığın zaman bi bidon su çıkacağını bil ama.

edit: başlıktaki entry leri şimdi okudum da, len oğlum siz kendi işinize baksanız ya. ıslanan o, hasta olsa olacak olan o. işinize bakın lan. gerizekalıymış bik bik bik.

(bkz: her işe burnunu sokan tip)
içinden 'şemsiye almayan kafama sokayım bari koşmayayım da ıslanmaktan hoşlanıyom zannetsinler' der.
aklınca cool takılan tiptir. sıçan gibi olur. evet.
moralinin bozuk olma ihtimali yüksek olan tiptir.
her ne denirse densin yağmurda yürümek insanın ruhuna iyi gelen bir şeydir. Tabi yağmurun temizleyici etkisine inanıyorsanız. Ayrıca o tiplerden biri de benim. Nedense daha çok ceketim varsa, ceketimi çıkartırım ve öyle devam ederim yoluma.