bugün

anlamsiz, gereksiz, tutarsiz, sacma sapan sozler soylemek anlamindaki kelimedir.
an itibari ile sözlükte yapılan faaliyet...
sanırım uykular gelmiş artık sıkıntıdan açılan başlıklardır diye düşündürüyor insanı...
(bkz: günün en çok entry giren yazarı olmak isteyen yazar modeli)
itibariyle an şeydir yapılan.
(bkz: uygulamalı eğitim)
konuyla alakasız, yanlış şeyler konuşmak
-babaaa aküyü çalmışlar!! madem kaputu açıyorsun neden aküyü çalıyorsun? ha tamam kaputu açtın diyelim...

diye vuku bulan, daha çok sözsel olan ve herkesin belli zamanlarında deşarj olmak adına yapması gerektiği eylem.
kontrolü yitircek kadar dolmuş olmanın getirisi.
herkesin en az bir kere yaptığı şey.
insanların en özgür oldukları anlardır..saçmalarsınız..saçmalamak çok büyük bi şeydir..2 saat boyunca saçmalarsınız ve sonunda da saçmaladım diyip kestirip atarsınız..saçmaladıkları için üzülen insanlar biliyorum..aslında tadını çıkartsalar her şey çok daha güzel olacak..
sıkıldıkça yareni "beni diskoya götüüüüüüüüüür" diye dürtmektir literatürde.
(#607180)
tüfeğe saçma doldurma işlemi.
(bkz: müziği sanattan çıkarmak)
espirilerde tadında kullanıldığı zaman güsel espirilerin çıkacağı eylem.
saç malanmaz taranır şeklinde iğrenç bi espriye ham madde edilmiş cümledir. tekrarlamakta yarar var asla şahsi üretim değildir. tekrarlama sebebi için:
(bkz: seri eksi oy veren ibne)
özgürce yapıldığı için pek bi keyif verici eylemdir. düşünmeden ağzına geleni söylemektir. bazen öyle düşünmediği halde öyle konuşmaktır.espriye vurulmuş hali de vardır ki yapanın üstüne kusulmalıdır.
ismet özel bey'in sıkça yapmakta olduğu eylem.örneğin ne bu kitap fuarı saçmalığı, amaç sadece ticaret dedikten sonra kitaplarını imzalamaya gitmesi; türk kurtuluş savaşının asıl amacı islamiyeti kurtarmaktı demesi, ülkedeki tek şair benim demesi. ahh be ismet ah ne zaman tevazu öğreneceksin?74'ten beri islamcısın ama olayın özüne inememişsin açmamış tomurcuğum benim.
öyle yapılmaz. böyle yapılır. ders bitti.

bir diğeri için; (bkz: zihnin oyunları)
saç malağı ile yapılır.
kellerin yapamadiği eylem.
insanın hayatında en çok yaptığı şeylerden biridir.hayatın bir parçasıdır saçmalamak.olmazsa olmaz gibi..
aşırı alkol almış bir yazarın sözlük başında yapabileceği eylem...
maalesef sözlük oluşumlarında bolca yapılan insanı ve duyarlı yazarları deli eden gereksiz isler. bu tür yazarları kınıyorum.
tutarsız davranışlarda bulunduğuna kanaat getirilen kişi/ler için kullanılan sözcük.

ayrıca : (bkz: kime göre neye göre) olandır.
bile bile yapıldığında zihin açıcı bir eylem.