bugün

(bkz: absürt)
bir ornek vermek gerekirse;
Kısa olan entrylerin bilgi içermediği ve büyük bölümünün okurlara fayda sağlamayan entryler olduğu görüldüğünden geçici bir süre için 90 karakterden az entry girilmesi engelenmektedir. Eğer yazdığınız entrynin bilgi içerdiğini düşünüyorsanız biraz daha zenginleştirerek daha uzun yazınız.
ayrılırken kendine iyi bak denmez kuralını öğreten şarkı...
sevilesi , dinlenesi parça.
Söz: Mete Özgencil
Müzik: Mete Özgencil-Candan Erçetin -Kıvanç K.
Düzenleme: Kıvanç K.
Tonmeister: Tolga Görsev
sacmak eyleminin olumsuz halidir.sacmak: ortalığa yaymak. sacma: ortalığa yayma.(lütfen de diyebilirsiniz)
mantık örgüsü bozuk (mantıksız) ve makul olmayan söz / eylem.

(bkz: saçma adam)
akla aykırı olan.

(bkz: sacmanın anlamı vardır)*
anlamsızca sergilenen davranış biçimidir. * *
albert camus sevenler burdan yaksın:
(bkz: absurde)
bizim sınıftaki geri zekalı bir kızın anlattığı şu olay üzerine olan yorumu oldukça saçmadır...

anlattığı şey: "bir kadın programı izliyordum. kadın şöyle dedi: "keşke kocam beni dövse.". "
anlattığı şey üzerine kedi yorumu: "şoke oldum yaa. kesin bu kadın satanist dedim ve kapattım o kanalı."

evet. (bkz: satanizm nedir)
bizimle aynı görüşte olmayanların düşünceleridir.
anlaşamadığımız kişilerin düşünceleridir...
hep aynı insanda takılı kalmak.
arkadaşlarımda, ailemde,çevremde,türkiye'de ve dünyada gördüğüm birçok şey.
açtığı başlıkları beğenmediğim yazardır...
"Cehalet hep aynı şeyi söyler..Bilmediği bir şey varsa, onun saçma olduğunu söyler."
Tolstoy
günlük hayatta kullanılması pek bir zevkli olan motto.
uzay artık yeni evimiz. 120 yıl kadar önce keşfedilen muz kabuğundan enerji üretimi çok başarılı sonuçlar verdi. muhteşem hızlara ulaşılabiliyor, bir muz misali ışınlanabiliyoruz. fakat farklı gezegenlere gidebilmemiz tek başına yeterli değildi tabi ki. önemli olan gidilen gezegenlerde insan yaşamı için gerekli atmosferi oluşturabilmekti ki bunu da yine muzun gizemli bir başka özelliğine borçluyuz. kim derdi ki muzla beslenen yurdum maymununun kırmızı kıçı aracılığıyla salınan gazların muhteşem bir atmosfer oluşturma özelliği olduğunu.

evet, artık uzay insanıyız. insanlara muhitleri sorulduğunda gezegen isimleri veriyorlar. mesela ben jüpiterin neogritma köyündenim. burası harika bir yerleşkedir. çilek kırmızısı ırmakları, kriterler boyunca uzanan mosmor ormanları ve o ağaçların arasında gizlenmiş, taş çatlasın iki milyon nüfusu bulunan küçük köyler. üstelik ana ocağı dünyaya da yakın. bu sayede sürekli dünyaya giderek tarihi araştırmalar yapabiliyorum. dünyadan günümüze kalan pek çok tarih eser var. mesela piramitler; zannediyorum ms 2000 lerde yapılmış. o günlerde yaşanan teknoloji düzeyi ile çok fazla bağdaşıyor. zaten 2000'li yıllardan bize kalan da başka pek birşey yok.

ulaşımda belkide son noktadayız. artık daha ileriye gidilemez gibi görülüyor. doğan görünümlü şahinlerimizle gezegenler arası yolculuklar çok kısa ve güvenli. üstelik parçası da ucuz. daha büyük aileler kartal kullanıyorlar. ben de belki bir gün çocuklarım olduğunda alırım bunlardan. kim bilir...

sahip olduğumuz bu teknolojiyi gelecekte küçümseyecek olan sen. bu yazıları dünya gezegenindeki bir mağara duvarına yazıyorum ki, belki bu medeniyet bir şekilde sona erer ve hiç bir kaynağımız size ulaşamaz. ve biliyorum ki dağlar hiç bir zaman yok olmaz. oku ve unutma; geçmişi aşağılama. gelcek senden hep bir adım ileride olacak.
Anlamsız Olan Söz , Hareket vb Şeylere Verilen isim.
laayığın budur dengesiz herifler albümünün 9. parçası. sözleri:

ekonomi girdi cebime
hafta sonu geldi elim cebimde
beni saymadılar o maç girişinde
hukuken yanlıştı küfür ettiğimde

tekme tokat giriştim
iki yumruk bi sopa yedim
taburcu oldum
manşetlere oturdum
çiçek üstüne çiçek
tebrik telefonları
başbakan aramış
bi isteğin var mıydı?

bu şarkı saçma
bu şarkı saçma
-di mi la mustafa?
-harbidende laa

bu hayat saçma
bu teller bu endam
bu olanlar saçma

param oldu beş milyon maç bileti
doksan dakka sonra
kavga küfür bitmedi
aldım elime şişe
kafam bi milyon işte
vurdum vurdum beline
kan getirdim beynine
mersin idman yurdunun şampiyon olamaması.
balık avlanırken falan kullanılan.
görsel

her kadın saçmadır sevdiği zaman,

bırak da içimden seveyim seni... açığa vurmadan
*
--spoiler--

--spoiler--

insanların küçücük renkli dünyasında bir olay, ancak bir başka gerçeğe göre saçmadır; yani kendisine eşlik eden durum ve koşullara göre saçmadır. örneğin; bir delinin konuşması deliliğine göre değil, içinde bulunduğu durum bakımından saçmadır.

--spoiler--

--spoiler--

bulantı/jean-paul sarte
candan erçetin klasiğidir.
güncel Önemli Başlıklar