bugün

kuruldu.

devletin kurulumu şu ay/ zaman tamamlanacak açıklamasına bakmayın. bu işler öyle yürümez. görünürde füze sevkiyatı son yani üçüncü partide olacaktı ama muhtemelen kuruldu; yoksa operasyon başlatılmazdı.

havai fişek atmıyor bu alet arkadaşlar... bu bir yüksek irtifa hava savunma sistemi. biraz makul isteklerde bulunalım. çalıştığını ispat etmek için deneme atışı yapılacak bir şey değil yani.
s400 olayları vardı. milyar dolarlar harcadığımız füzeler nerede?
görsel

89 model kartalın üstündedir.
Sahi bu s400 denen hava savunma sistemi neden idlib deki saldırıyı savuşturmadı?

Çok para verdiydik hani, hani havadan biri bizi vuramayacaktı?
Hiçmi haber izlemiyosunuz kurulum eğitim aşamasında.
içimizde.
S-400 işi çoktan bitti.

En başından beri ölü doğan bir meseleydi, çünkü bu coğrafyada ABD ve israil'in çıkarlarına doğrudan itaat eden birisi var.

(bkz: bop eşbaşkanı)

Bununla ilgili söylenmiş cümleler; söz konusu kişinin ağzından çıkmıştır, ayrıca bunun kanıtları internette ve YouTube'da mevcuttur.

Tekrar başa dönmek gerekirse; S-400 işi, baştan beri imkânsızdı. Bu, yalnızca halkın gazını alma doğrultusunda yapılan bir girişimdi, güzel de işledi.

Şimdi ABD kardeşliği(!) bizi bekliyor.
S400'ün olamayacağı aslında çok belliydi. Çünkü nato ülkesi olarak s400'ü kendi savunma sistemimize entegre etmemiz imkansız. Şahsen s400 sisteminin Biblo niyetiyle alındığını söylemekte herhangi bir beis görmüyorum.
Amerika izin vermedi. Kutusuna kaldırdık sanıyorum.
hangara çürümeye bıraktık.
nolmasını bekliyordunuz. s400ümüz var diye sağa sola savaş mı açacaktık? yunan adalarını topa mı tutacaktık. amerika nın rusya nın da nükleer silahları var ama her ay farklı ülke bombalamıyorlar.
içiniz rahat olsun. hepsi ankara tayyip sarayının altındaki büyük depoda güvende.
görsel
bilmiyoruz, nevet.
128 milyar dolar ne olduysa başına aynısı gelmiştir muhtemelen.
kışın soba borusu olarak kullanıldığına yemin edebilirim ama ispatlayamam. şaka bir yana zaten kullanılmayacağını biliyorduk, üstelik natoya rağmen bunun olamayacağı açıktı.
30 Ağustos resepsiyonunda konuşan Erdoğan şunları kaydetti:

" Bilindiği gibi Ege'de uluslararası hava sahasında NATO görevi icra eden F-16 uçaklarımıza, Yunanistan'ın Girit adasına konuşlandırdığı Rus menşeli S-300 hava sistemleri tarafından radar kilidi atılmıştır. "

Peki bizim s400 ler niye aynısını yapmıyorlar yunan jetlerine?

Rusya’dan S400’ler ortak üretim yapacağız gazı ile alınmıştı.

Daha sonra ortak üretim olayı bir Rus yetkiliye sorulduğunda, Türkiye teknoloji olarak S400 füzelerinin vidasını bile üretemez demişti.

Amerikan yaptırımlarına maruz kaldığımız 2 buçuk milyar dolar ödediğimiz s400 ler nerede? Bu ülkede muhalefet ne işe yarar?