1. 1.
    Medyamız günlerden beri dünkü Erdoğan Putin görüşmesine odaklamıştı. Hepsi heyecanla bu görüşmede s 400 ler hakkında açıklama yapılacağını yazıyorlardı. Ama gördük ki dün bu konuda herhangi bir açıklama yapılmadı.Doğal olarak aklıma şu soru geldi acaba yeni müttefikimiz Rusya da Abd gibi bu füze işini bize karşı kullanacak mı? daha ne kadar s 400 alımı dedikodusunu dinleyeceğiz. Atalarımız demiş ya elin şeyiyle gerdeğe girilmez diye tam o olay bizimkisi. Elalem uzaya çıktı, kıtalararası füze geliştirdi, k. kore bile hidrojen bombası üretti, pek çok ülke nükleer enerji kullanıyor biz halen baraj, hes, yol, köprü, tünel gibi inşaat işleriyle övünüyoruz.Millet olarak en iyi bildiğimiz iş inşaat işi.Elin gavurunun ürettiği audi,bmv,mercedes,wosvagen marka arabasına binip, taktığımız siyah gözlüklerle hava atmaktan başka yeteneğimiz yok.
    Beğenmediğimiz iran bile 2000 km. menzilli füze üretti biz ise 8 km menzilli cirit füzesi, 40 km. menzilli fırtına obüsleri,yerli tank, yerli gemi, yerli piyade tüfeği üretimiyle övünmeye devam ediyoruz. Menzili tam olarak bilinmeyen Bora füzelerimiz ise gönüllerimizde efsane olmaya devam ediyor.
    Şayet s 400' ler verilirse muhtemelen 400km. menzile sahip bu füzelerle avunup yerli füze üretme işinden de vazgeçeriz gibi geliyor.Üniversitelerimiz kapalı kapılar ardında tez yazıp ünvan almak dışında başka bir şey üretmeyen adeta liseye dönmüştür. Çok şükür ki mke, roketsan, aselsan, havelsan, tuşaş, baykar makina, kalekalıp gibi firmalarımızda olmazsa yerli savunma sanayi ayaklar altında olacak.
    ... hunter08