1. ?.
  gözlemlenmekte olan duruş biçimi. başka bir izahı yok. yoksa eziliyoruz biz, zulmediliyor bize diyen insanların mevcut suriye iktidarına dur deme çabalarına karşı gelmenin başka açıklaması yok. esed i resmen kahraman ilan etmenin başka bir açıklaması yok...
  1 -5 ... cok konu var ve konulu severim
 2. ?.
  "fesat"çı olmaktansa esadçı olmayı göze alanların tercihi.
  4 -3 ... anadol
 3. 1.
  sırf alevi diye; dünkü kankaya düşman olmak gibi bir şeydir bu durum. esad'ın kahraman olmadığını iyi bilir bu insanlar; ama bilirler ki o müslüman kardeşler ya da her ne zıkkımsa iktidara gelirse suriye'ye ve orada yaşayan alevilere "ileri demokrasi" gelecek. bu yüzdendir ki esad yönetimi desteklenir. zaten türklerin ve sünnilerin kafasından bakılırsa; sünni olmayan herkes katliamcıdır. sünnilerbarış ve huzur için adam öldürür. he yavrum, eksileyin sırayla. hadi.
  4 -1 ... bu sefer de nick olmasin
 4. 2.
  Tek kelimeyle taassuptur; fakat bunu bir tek alevilere indirgememek lazım.insanların çoğu ideoloji ve görüşlerine göre bir çizgi belirler ve ne yazık ki çoğu da taassuba kapılır.'Kimin ne kadar taassuba kapıldığı ' görecelidir üzerinde konuşulur ,yukarıda da zikrettiğim gibi , bu taassub hastalığı bir tek alevilere indirgenmemeli

  Mevcut hükümet , bir kaç yıla kadar Suriye'yle dostken , Suriye'yi seven ; hükümetin arası Suriye'yle bozulduğu zaman da Suriye'ye gıcık olan bir çok tutucuyu da unutmamak lazım.
  1 ... kurk mantosuz kezban
 5. 3.
  (bkz: suriye deki muhalefetin hiç güven vermemesi)

  bu gibi durumlarda körükürüne taraf tutmak dangalaklıktır. ne iktidar karanlıklar prensi ne de isyancılar bal dudaklı, kiraz yanaklı. aralarında el kaideci ler de var selefiler de. o isyancılar daha şimdiden ülkedeki 80.000 hrıstiyanı zorla topraklarından kovmuşlardır.
  ... halka arz
 6. 4.
  gerek yoktur. emperyalistlere direndiği için sünniler tarafından da korunabilir.

  isyan eden sünniler mi? Amerika gelince onlara şeker dağıtacakmış. Not olarak sünni olduğumu da belirteyim.
  -1 ... otur da dinle
 7. 5.
  Esad'a karşı ayaklanan muhaliflerin çoğunluğunun bunu göze alarak ayaklandığını varsayarsak çokta garipsenmeyecek olan durumdur.
  ... kafaatarakayakparmagikirdim
 8. 6.
  müslüman kardeşler nedir? aynı: oteli yakıp allahu ekber! deyip allahın verdiği canı alan insanların topluluk halidir. sokak ortasında namaz kıldılar diye iyi insan olmuyorlar. israilde halkın bir kısmı isyan çıkarsa o isyanı çıkaranların anasını sikerler ve hiç bi ülkeden tepki gelmez,anca ayıp olmasın diye bir şeyler söylerler. alevi olduğu için değil boyun eğmediği için destekler insanlar.
  ... frizbi123
 9. 7.
  alevilik ile şiiliği birbirinden ayıramayan siktiğimin zihniyetinin, amına koyduğumun düşüncesidir.

  ne kadar cahil cühela varsa çıktığınız yerlere beton dökeyim.
  2 ... atonica