bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    emniyetin yeni uygulaması.

http://gundem.milliyet.co...detay/1742747/default.htm
    -1 ... jimmy tudeski
  2. 2.
    tencere tava çalanları ifşa etme projesi. polislere karşı azalan güveni daha da yıpratacak ve azaltacaktır. sanırım düşünmeden iş yapmak böyle oluyor.
    3 ... yeksin
  3. 3.
    'abi kız arkadaşımdan ayrıldım gel şurda iki bira içip dertleşelim' dediğimde görev başındayım ayağına yatacaksa 'sikeyim öyle sırdaşı' dediğim uygulamadır.
    2 -1 ... deep strike
  4. 4.
    Kolayı var, o kutular her gün abuk subuk şeylerle tıka basa doldurulur, polis pes eder.

Bu arada:

(bkz: stasi)

doğu almanya 41 sene anca dayanabildi böyle yaparak, bakalım bunlar ne kadar idare edebilecek?

ek: Yiyorsa bu uygulamayı ilk olarak çinçin'de, tarlabaşı'nda, hacıhüsrev'de falan yapmaya kalkın, o kutular kaç saniye sağlam kalabiliyor oralarda.
    2 ... kornisten kovulan perde ruleti
  5. 5.
    cemaat evlerini ihbar etmek için de kullanılabilir mi diye meraklara sevkedendir.
    ... poisonx
  6. 6.
    polis köpeklerinin iyi geçineceği polistir. o ona sırrını verir, öbürü götünü falan. eylem falan olduğunda da palasını sopasını alıp polise köpekliğe koşar. geçinip giderler.
    1 -1 ... sessizdeydi duymamisim
  7. 7.
    yandaş polis uygulaması zaten vardı. bu ise onun geliştirilmiş şeklidir.
    ... saykopat
  8. 8.
    "Para kazanma derdi", siyasi görüşleri, etnik kökenleri, "kutsalları" , doktrinleri ve bunlar gibi bir çok faktör yüzünden birbirinden iyice ayrılmış mahalle insanlarının biraz daha birbirinden ayrılmasını sağlayacak uygulamadır. insanlar para kazanma telaşı içinde evlerini dahi "otel" niyetine kullandıkları memleketimizde zaten yün yaparken, kapıda sohbet ederken, mahallenin çocuğuna "arabaya top vurmayın" "ses çıkarmayın" "evin önünde toplanmayın" gibi itici tonlamalarla ikazlarda bulunurken sima olarak gördüğü, yolda görse selam verip vermemek arasında sürekli gidip geleceği komşusundan iyice ayrılacaktır. istedikleri,istedikleri olmasa bile projenin getireceği, birbirinden ayrışmış, birbirine gıdım güveni kalmamış mahalleninin yaşadığı güvensiz bir "mahalle kültürü" yaratacaktır. E tabi bu mahallede yanlış bir hareket yapan "elin çocuğuna" ses edilmeyecektir "ne hali varsa görsün" denecektir. E tabii çocuk ikaz edilse bile bu seferde "el" gelecek "hanım hanım/bey bey sen benim çocuğuma ne cürretle bağırırsın" diyecek kopuşlar daha çabuk ve daha güçlü olacaktır.
    ... onedir
  9. 9.
    polisin haydar dümen'leşeceğinin emaresidir. işleri zor.
    1 ... chrisjames
  10. 10.
    guvenmiyorum kardesim, yasadiklarimdan sonra hicbirine guvenmiyorum. altini ciziyorum duyduklarim, haberlerde gorduklerimden falan demiyorum yasadiklarimdan diyorum.
    -1 ... davarlikruhumdavarnabam
kapat