1. 1.
    kıldan ince kılıçtan keskin olduğu söylenen ahirette geçmek zorunda olduğumuz köprü.
    5 -4 ... palta
  2. 2.
    uzerinden takla atılarak gecilmesi temenni edilen kopru.
    5 -1 ... dopdop
  3. 3.
    ogs yerine dünyada yapılan amellerin kullanılacağı köprü.
    3 ... asiti kaçmış kola
  4. 4.
    Cem Yılmaz,söz konusu köprüden Nadia Comaneci'nin kolayca hoplayıp zıplayarak geçeceğini iddia etmiştir.
    -2 ... lucius
  5. 5.
    gelip geçenden 1 ytl alsan köşe olurdun sözlerini akla getiren, yanına bir de rent a car yaptırılsa paraya para denilmeyeceğinin, fast food ile birlikte daha şenlenesi, şakasının bir yana, düşünüldükçe insan aklının almayacağı köprü. *
    3 -1 ... bylait
  6. 6.
    her duyduğum ve okuduğumda şu dizeleri bana hatırlatan köprü.

rakı, şarap içiyorsam sana ne.
    yoksa sana bir zararım içerim.
    ikimiz de gelsek kıldan köprüye.
    ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
    12 -2 ... kutukutupense
  7. 7.
    kimine göre iki kaş arasıdır sırat. aramızda kalsın bana göre de "o" dünyada değil, "bu" dünyadadır.
    5 ... nevai
  8. 8.
    diğer taraftakini bilmem ama dünyadaki össdir.
    3 ... miel
  9. 9.
    eger yaradan gercegi zaten biliyorsa yapsin kocaman yol. isteyeni bildiğini gecirsin bilmediğini atsin. ne gerek var ki kil kadar ince yere.
    4 -3 ... arbeitmachtfrei
  10. 10.
    aslında kuran'da, sünnette varlığından bahsedilmediğini hatırladığım bir köprüdür.
    var mıdır böyle köprü, tartışılır ancak tartışmada sağlam mesnetler olması gereklidir.
    nereden hatırladığımı bilmediğim kadarı ile aslında islami bir kavram olduğu sanılan bu köprü gerçek uzak doğu dinlerinden girmiş bir kavramdır.
    1 -2 ... 4sezgin