1. 1.
  Kamusal yaşamın dinsel referanslara göre düzenlenmesi uygulamasında AKP sınır tanımıyor. Bunun son örneklerinden biri de üniversitelerde yaşandı..

  Yüksek öğretim Kurulu (YÖK) başkan vekili Rahmi Er imzasıyla tüm üniversitelere gönderilen genelgede sınav, ders, mesai ve uygulama saatlerinin cuma namazına denk getirilmemesi talimatı verildi.

  YÖK’ün üniversitelere gönderdiği yazıda da, ilgili genelgeye atıf yapılarak görüş ve gelen talepler üzerine bu kararın aldığı belirtiliyor.

  islam'ın en önemli düsturu namaz mıdır?

  islam, yalan söylemeyin, iftira atmayın, dedikodu yapmayın, haram yemeyin de demiştir ama bunlar nedense namaz kadar önemli değil demek ki.

  aslında benim anlamadığım neden sadece kendim için yaptığım bir ibadet bu kadar önemli olsun.

  insan niye okur? bir şeyler öğrenip insanlığa faydalı olmak için değil mi!

  ama yok! bir dakika, önce namazımı kılayım cennette ki yerim garanti olsun sonra insanlığa hizmet ederim.

  bumu dur?

  öyle ise teşekkür ederim ben almayayım....

  http://siyasihaber3.org/y...cuma-namaziyla-cakismasin

  http://haber.sol.org.tr/t...na-denk-getirmeyin-235550
  3 -2 ... tierraylibertad
 2. 2.
  kamusal yaşam herhangi dinsel referanslara göre değil, halkın taleplerine göre düzenlenmelidir. cuma namazı da halkın talep ve beklentilerinin temelidir halihazırda.

  bu ülkede cuma namazına giden insan sayısı belli, gitmek isteyecek insan sayısı da belli, bunu en önemli dini vecibelerden biri sayan insan sayısı da belli.

  cuma namazı öncesi sonrası ile maksimum 45 dakika sürmekte. yani öğle arasından kısa bir süre.
  ve namaz vakti seçimlik bir vakit değil.

  buna sanki cuma günleri eğitim öğretim faaliyetini askıya alalım denmişçesine tepki vermenin tek sebebi din düşmanlığıdır.

  siz din düşmanları için hiçbir önemi olmasa da çıkıp böyle bir tepki verirsen, insanlar hükümet değişir de cuma namazlarını kılamayız gibi bir endişeyle dahi siyasi tercihlerini gözden geçirir.

  size emeğinizden dolayı ücret ödese yeridir ak parti.
  1 -1 ... raduyev
 3. 3.
  bunu kabullendiğinizde bir sonra ki talepleri haremlik selamlık sistemi olacaktır. sonra bir bakmışsınız resmi tatiller cuma gününe alınmış...

  iran’ a şeriat nasıl geldi? okursanız sevinirim..

  http://www.hurriyet.com.t...vaatleriyle-geldi-7341379
  3 ... tierraylibertad