1. 1.
    Milli eğitim bakanımız ziya selçuk'un açıklamasına göre sınav artık amaç değil araç olacakmış. Olsun bakalım bir de böyle deneyelim.
    http://m.milliyet.com.tr/...-selcuk--siyaset-2768019/

Sorun şu ki sınav sistemi kendisinin de dediği gibi çok fazla değişikliğe maruz kaldı. Şimdi değişiklikten korktuğumuz yok da yani fazla da şeetmesek mi acaba? En azından eğitim-öğretim sürecinde değil de tatilde konuşalım bence bunu.
    ... iki teker
  2. 2.
    Sınav artık amaç değil araç diyor iyi güzel de bu nasıl olacak?

Bir kere sınav sistemi öncesini görmüyoruz ki. Hadi sınav sistemini değiştirdik diyelim, e ne değişecek? Öğrenci profili değişecek mi, ya da öğretmenlerin tarzı, veya müfredat ne kadar düzene girecek... Bunların hiçbirisi o sınavla alakalı değil.

Sınav son aşamadır o aşamaya gelene kadar ki süreci değiştirmeden sınavı istediğin kadar değiştir boş, bom boş.

Eğitim kalitesi artırılmalı, eğitim liberalist anlayış olan parayı veren yüksek notu alır parayı veren iyi okula gider, para para para= eğitim anlayışından çıkarılmalı.

Bunları yapmadıkça değiştir dur sistemi neye yarar.
    2 ... keyf kahyasi
  3. 3.
    Siz değerli uludağ sözlük yazarlarının fikirlerini merakla beklediğim konu. Bazen (nadiren de olsa) MEB köklü bir değişiklik yapacağı zaman bizden fikir alır. Bu konuda yapacağınız yorumlar belki de ufuk açıcı ve eğitim sistemimiz için faydalı olacaktır. Şimdiden teşekkürler.
    ... iki teker
  4. 4.
    direksiyon sınavında araç, diğerlerinde amaçtır.
    1 ... serdarsl06