1. 1.
    işte ilişki budur dediğimiz durumdur.

    öncelikle bildiğiniz gibi sınıf başkanı olmak gerçekten zor iştir. tecrübe ister, öğretmenin güveninin kazanılmasını ister. sabır ister, sakinlik ayrıca titizlik ister. birinci sınıftan başlayıp 8.sınıfa hatta abartıp lise sona kadar başkanlık serüvenidir. kolay iş değildir bunca sene üst üste seçilmek.

    sınıf başkanlığının birçok görevi vardır fakat en önemlisi konuşanları tahtaya yazmaktır. bu ilkokul birde de böyledir, lise sonda da böyledir. tamam büyüdükçe ,sınıf başkanının konuşanları tahtaya yazması takılmaz. bu ters orantılı olarak gider. ne kadar büyünürse, takma seviyesi o kadar azalır. olsun , o yine görev aşkı ile konuşanları tahtaya yazar. hergün, her teneffüste bu görevi layıkı ile yerine getirir.

    sonucunda ne olur? yılların verdiği deneyim ile, yazısı güzelleşir. ilkokulda başlayan bu serüven, önce çizgileri doğru kullanma daha sonra yanlarına süs verme, daha sonra ise gölgelendirmeye kadar gider. son dönemlere gelindiğinde artık belli bir usta vardır karşınızda. tahtaya konuşanlar yazıla yazıla bir hattat olunmuştur. evet kendilerine tebriklerimizi sunuyoruz.
    ... kisitli mucadele