bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    genellikle ilkokullarda sınıfın en haylaz,en kopyacı,en altına kaçırma problemi olan,en antisosyal,en uykucu,en tembel öğrencilerinin yaşam alanı.
    2 -2 ... asiti kaçmış kola
  2. 2.
    okulun en cok eglenen insanlarının oturdugu sıra bir de notları da iyiyse deymeyin bu insanların keyfine
    bu insanlar sınıfta degisik tepkiler verebilme yeteneklerine sahiptir hocanın kendisini ön sıraya cagırdıgında "hocam ben önde oturamıyorum tahta icime giriyomus üstüme geliyomus gibi oluyo"* cümlesini sarf edebilen kıvrak zekalı sahsiyetlerdir

ama tabiki (bkz: istisnalar kaideyi bozmaz)
    2 -1 ... dopdop
  3. 3.
    faruk nafiz çamlıbel, öğretmenlik yaptığı zamanlarda, sınıfta şu cümleyi çok kullanırmış:
    öndekiler baka baka, arkadakiler yata yata uyur.

arka sıra bazen bu işi daha da abartır ve çay bile demleyebilir. *
    2 ... hec
  4. 4.
    sınıfların en trend mekanlarıdır genelde potansiyel sahibi ögrenciler tarafından mesken edilir.
    1 ... karpuzkabugu
  5. 5.
    lise de 31 tayfası olarak bilinirler
    -1 ... ta kendisi
  6. 6.
    (bkz: yaylacılar)
    1 ... drankmus
  7. 7.
    fen lisesinde daha cok ineklerin tercih ettikleri sıradır. öyle ki ön tarafta kapıya yakın olma tahtaya yakın olma silme kalkma öğretmen vs dertleri vardır. zaten arkada pek ses çıkmaz. kopyeler de ön taraflar da daha rahat çekilir.

(bkz: 1 97 boyla orta sıranın en önünde oturmak)
    (bkz: kopyenin tadını en önde aldım)
    1 ... alcoholica
  8. 8.
    parsellediğim alandır. yemeklerden sonra alındığında öğrenciye cool bi hava verir
    ... spec
  9. 9.
    terbiyesiz bir takim ogrencilerin her firsatta pesinde kostugu siradir. burada ahlaksizlar doner. kumar, kopya, masturbasyon ve son olarak da fuhus.. cok kotu isler cevrilmistir bu ilim irfan yuvalarinda, yapanlar namerttir..aci..
    1 -2 ... myfairbaby
  10. 10.
    uzun öğrencilerin oturduğu mekan ..
    ... sinek_sidiği