1. 1640.
    Abartılmış bir balondur

sıla gençoğlu
    sıla gençoğlu
    sıla gençoğlu
    17 -8 ... trinitrotoluen
  2. 1641.
    Ergenlerin başımıza sardığı vasat pavyon şarkıcısı.

Bir de Müzik piyasası yetmedi şimdi de edebiyatı katletmeye başlamış.Edebiyat bunun neyine ya,şarkı sözü yazan kendini şair zannediyor.

Bu şiirler resmen edebiyata hakarettir.Ciddi ciddi edebiyat seviyemiz düştü.şiirleri serbest ölçü ile kafalarına göre yazıp oyuncak ediyorlar.yazık.

nazım hikmet'i bu yüzden sevmiyorum.serbest ölçü ve istemeden şiirleri berbat etme akımının öncüsünün ta kendisi.

not: sayısalcıyım.
    31 -14 ... jane yellowston
  3. 1642.
    Söylediğiniz bir yerde doğru. Yanlız kafiye sadece son hece yada son harf uyumu değildir. Serbest vezinde kullanılan ses uyumu kafiyesi vardır. Bunu aruzun kafiyesizi gibi görebilirsiniz. Bu uyumu bilen yada yakalayan şairler en az aruz yada hece kadar melodik bir serbest vezin şiir yazabilirler. Nazım bunların başında gelir. Barış manco'nun da bir çok şiiri buna örnektir.

Edit:şarkı sözü ve serbest vezin şiir ayrı türlerdir. Hatta halk ozanlarının kullandığı ağız da ayrı bir türdür. Ne olduklarını anlamak için ustalarının eserlerine bakacaksınız. Şarkı sözü için aysel güler, serbest vezin nazım, ozan için veysel, mahsuni. Bu yuzden de bu kadinin yazdıkları şiir olmadığı için şiire de tecavüz yok. Rahat olun.
    6 -2 ... kupune zararsiz keskin sirke
  4. 1643.
    serbest ölçülü şiir yazmış diye eleştiren delileri görmemizi sağlayan şarkıcı.
    8 -9 ... fish sticks
  5. 1644.
    şiirleri okurken ben utandım şerefsizim.

(bkz: durun ben kendimi boğarım)
    9 -2 ... ruh okuzu
  6. 1645.
    Kizmamak lazım. Edebiyat görecelidir. Beğeni sizin nerden baktiğiniza bağlı. Yazdığınızı herkeze beğendiremezsiniz
    5 -11 ... kupune zararsiz keskin sirke
  7. 1646.
    Niye eleştirildiğini anlamadığım şarkıcı. Şarkılarını pek beğenmem. Ama şu da var: Memlekette herkes şair doğuyor. Bir sürü "şiir" (tırnak içinde yazdım) kitabı da var. Büyük bölümünün yazarını tanımazsınız. Tanıdıklarınız da var. Yani lafı şuraya getireceğim, şiir kitabı çıkarmak doğadır. Ve fakat sorun olan şiirler kötü olduğu halde satın alanlar ve Satın alacak birileri olması. Yoksa bence şairde niye şiir kitabı çıkardın diye kusur aranamaz. yoksa ücreti mukabil herkes kitabını yayımlıyor. Burada fark diğer şiir kitaplarının satmaması, sılanın şiir kitabının satması ise doğal. Çünkü kendisinin bir kitlesi var. O kitle gidiyor o kitabı alıyor. Diğer şairlerin yok. Başka meseleler de var tabi: (bkz: kaligraf/#38681962)
    3 -3 ... lesley mateas
  8. 1647.
    Of bu ne ya...
    herkes sadece kendi işini yapsa keşke...
    Bunlar şiir mi şimdi. Komikmiş..
    7 -2 ... haramsavar kadin
  9. 1648.
    Hep bir höttöröhöt Tavrında şarkı söylüyor. Midesi dolmuş, hıçkırığı gelecek ya da geğirecek diye ürküyor insan onun sesini duyunca. Çıkartıp masaya vuracak da yumruğunu sanki sonra dur ben hanımefendi olmalıyım, bir sakinleş der gibi. Hep de kazık yemiş, adamlar bok. Ne varsa hatunlarda var abi yeaaaa alt metinli sözleri. Gergin bir davul gibi, kulak zarını gerici. Uzaklarda söylesin, dinleyen dinlesin...
    25 -4 ... serenity painted death
  10. 1649.
    Şimdi yukarıda biri, serbest ölçüyle şiir yazdığı için eleştirdiğimizi söylemiş.

Kadın orda Türkçe'nin anasını bellemiş, edebiyatı iğfal etmiş.
    Serbest ölçüyle şiir yazmaksa, nazım Hikmet te böyle serbest ölçüyle şiir yazmıştır.
    adı üstünde serbest nazım.

Ama bu mu şiir yoksa nazım ın yazdığı mı?

Edebiyat bu değil, öz türkçe bu değil.

Kalbim ağrıdı yeminle.
    Öğretmenim ben tüccar değil!
    17 -4 ... seko seko gel yanima