1. 1.
  yaz ayları bir kaç kere mutlak suretle yaşanılıp şezlong,havlu,vb ile deniz arasındaki mesafenin tatilciye eziyet kılınmasını sağlayan hededir.terliklerle gidip terlikleri kumun denizle dövülüp nemlenmiş serin kısmında çıkarmak, ayakkabıların camiden yürümesi gibi kumsaldan da araklanabileceği kaygısını akla düşürüp yüzme keyfine etkiyeceğinden esnek ve yeterli bir çözüm değildir.orada bırakmak yerine konaklanan şezlong,havlu nevi üsse fırlatayım desen kumsal zemin itibariyle buna müsaade etmeyebilir. bu sebepten sıcak kumlarda bir ceylan edasıyla seker, bir maymun edasıyla taklalar atar tatilci. parmak ucunda "uuuiy aaaay yandım anam" diye diye koşar. denize vardığındaysa dünyalar oradadır,onunladır. sıcak kumlardan serin sulara nihayetinde varınca, safi keyif ve neşeden işeyeni bile vardır.
  3 ... riggo
 2. 2.
  (bkz: sıcak kumlardan serin sulara)
  ... riggo
 3. 3.
  koşarak kendini denize atma nedeni.denize girdiğinde insan coss diye bir ses duyar süper bir duygudur.
  ... freedean
 4. 4.
  ölüdeniz kum burnu plajında hiç rahatsız etmeyen durumdur. adamlar turistlerin ayakları yanmasın diye gidip ta nerelerden sıcak tutmayan çakıl getirip dökmüşler.. gerçi sonra hesaplayamadıkları bir sürpriz olarak o taşlardaki kireç çökelme yaptı ve deniz içerisine taşlar oluşturdu. şu anda ölüdeniz, ölüdeniz olma niteliklerinden bir tanesini kaybetmek üzere..

  (bkz: kaş yapayım derken göz çıkarmak)
  3 ... roy mustang
 5. 5.
  denize gidemeyenlere hasret rüzgarları estiren başlık
  ... rakıbalık
 6. 6.
  uff uff deyip hızlı yürümenize neden olan durumdur
  ... city walk
 7. 7.
  kış günü düşünmesi bile insanın içini gıdıklatan olaydır. yazı özletir...
  ... zuvvar
 8. 8.
  plajda denize dogru kosan insanlar görürseniz bilin ki bu nedenden dolayıdır.
  ... golfstream
 9. 9.
  (bkz: yeni dokulen asfalt ustunde ciplak ayakla yurumek)*
  (bkz: serbest çağrışım)
  -2 ... akmai
 10. 10.
  belgesellerde çölde yaşayan sürüngenler gibi bir ayağı havada ama diğer ayağı toprakta ve değiştire değiştire gezmeye sebep olabilir.
  ... la purga