1. 1.
    insanın biyolojik olarak sıçma anında beyninin %100'ünü kullanması sonucu oluşan durumdur. Unuttuğumuz ne varsa o an akla gelir, dünya üzerinde olan biten herşey film şeridi gibi gözünün önünden geçer, "acaba böyle bişey neden hiç yapılmadı lan" şeklinde icatlar, atomu parçalayacak alternatif formüller bulunur, vs vs. Sürekli sıçarak ders çalışsak profesör olmak o kadar zor olmasa gerek.
    2 -2 ... bulunamayan dll
  2. 2.
    sıçarken telefon oyunlarında rekor kırılmasını açıklayan hededir.
    5 ... the answer
  3. 3.
    kimileri için doğru önermedir. iddialara göre avrupa'da çok beğenilen bir afiş, tasarımcının tuvalette gelmiş aklına ve hemen tuvalet kağıdına çizmiş.
    1 ... vivaldi
  4. 4.
    ben ders çalışıcaksam sıçarken çalışırdım.
    ... gizemlipesimist
  5. 5.
    küçüklüğümüzde öğrendiğimiz o meşhur söz "türk'ün aklı ya sıçarken gelirmiş yada kaçarken."
    1 ... ekmek sigara ve seda
  6. 6.
    ben de diyordum, neden yüzüm pancar gibi oluyor sıçarken. o kadar kan gidiyor, haliyle iyi çalışıyor kafa.
    2 ... entelijans
  7. 7.
    (bkz: fruit ninja)
    1 ... milkybay
  8. 8.
    çalışma masasının tuvalete taşınmasını gerektirir.
    ... el condor pasa
  9. 9.
    ıkınma sırasında vücutta oluşan gerilim sonucu beyine giden damarların açılarak daha çok gelen kan ile oluşan tepkimedir.

not: şerefsizim tüm isviçreli bilim adamları bir araya gelse, böyle bilimsel açıklayamazlardı durumu.
    2 ... ettoman
  10. 10.
    Avustralyalılar araştırmış; kadının aklı kavga ederken, erkeğin aklı ise tuvalette çalışıyormuş..

demek ki ya kaçarken, ya sıçarken bize özgü değil !
    ... immortal turk