1. 1.
  meclise sunulan bir yasa tasarisi.

  buna gore bosandigi kocadan bir parazit gibi yillarca para cukkalarim, orda burda surterim calismadan diye dusune kadinlari uzecek karardir.

  insan olun insan... bosanmayi finansal kaynak olarak gormeyin ayiptir.

  https://www.takvim.com.tr...ya-5-yil-siniri-gelebilir
  20 -1 ... wake up neo
 2. 2.
  Yine de evlenmem. işsiz kalınca gss öde. Boşanınca nafaka öde. Askere git. Biz erkekler bu dünyaya çile çekmek için gelmişiz.
  18 -2 ... cikolatalidonut
 3. 3.
  Seçim öncesi oy alma adına tribüne oynama çabası zira geleneksel bu yapı 17 senedir kadınların çalışma hayatında kadın olarak varlık göstermesini değil de evde oturup en az 3 bebek buyutmesini istedi ve istiyor.

  (bkz: büyük resim)
  7 -2 ... ali candan
 4. 4.
  babasının emekli maaşını almak için boşanan kadınlar var. ölen ana babasının maaşını almak için ölmedi gösteren insanlar var.

  şimdi anlaşmalı şekilde boşanıp 5 yılın sonunda devlet bu adamlara maaş ödeyecek ben mi yanlış anladım yoksa mecliste düşük zekalı insanlar kol mu geziyor?
  2 ... kyleandzed
 5. 5.
  5 yıl sonunda nafakanın devlet tarafından ödenecek olması...
  Nafaka ödeyecek kadar salak mıyız ne evlenicem diyorsun. Bekarken bile ödediğin vergi birilerine nafaka olarak gidiyor. Güzel tasarı.
  3 ... lorne malvo
 6. 6.
  abi iflahımız si.... ya bir sınırı olmalı gerçekten zaten ben herşeyi yapıyorum.
  ... monsterman34
 7. 7.
  Evlenmiyoruz zaten amına koyduğum. Gidin lezbiyen olun sonra da straponla birbirinizi sikin. Çok istiyorsan kendin gibi askerlik yapmayan züppe polis bul. Onunla evlen. Dikkat et ama boşanmak isteyince beylik tabancası ile beynine delik açmasın.

  Edit: atar yaptığım arkadaş entry'sini silmiş.
  4 -2 ... cikolatalidonut
 8. 8.
  Burda sorun şu; boşanan koca yeniden evleniyor ama kadın evlenmezse nafaka ödemeye devam ediyor, ama kadın evlenmeden başkası ile yıllarca nişanlı kalıyor evlenmiyor hem nafaka almaya devam ediyor hem ilişkiyi kitabına uydurup haksız da olsa kazanç sağlıyor.

  Gerçekten nafakaya ihtiyacı olan boşanan kadınları tenzih ediyorum tabi ki. Burada süre sınırlaması sürenin bitişinde ödemenin kesilmesinden ziyade ödeyen tarafından beyan vermek sureti ile ihtiyari hale getirilirse hakkaniyete uygun olacaktır. Zira devletin ödeyecek olması da çözüm değil.
  4 ... flat head
 9. 9.
  Ülkemde güzel şeylerde oluyor.
  ... yikanmak istemeyen cocuk
 10. 10.
  eşlerin birbirinden çocuğunun olmadığı ve maksimum 1 yıl evli kalıp boşandıktan sonra taraflardan birinin 5 yıl nafaka ödemesi bildiğin devlet eli ile soyulmaktır.
  eli ayağı tutan bir insana her ay düzenli olarak maddi destek mi verilir? bu insan engelli emeklisi mi? malulen emekli mi? oldu olacak hafta sonları da evine temizliğe gelelim ne oluyor amk? bu haksız kazancı elde etmekten utanmayan çok net yoluna çıkmıştır, milleti koparmaya çalışıyordur, operatör cerrahtır *
  (bkz: ameliyat)
  Hükümetin bu konuda çok net tavır koyarak madafaka olayını sonlandırması lazım.
  1 ... eyfel kulesi