1. 1.
    laf sokmadaki extrem olayları ve yüz çevresindeki laf sokan mimik becerileriyle inanılmazdırlar. nesilleri 30 yıldır tükenmeyen en nadide canlılardır. anında size laf sokup, böyle sizden uzaklaşırlar. o uzaklaştıkça. soktuğu laf dahada yakınlaşır. böyle bir ışık görünür. siz o ışığın içinde kaybolursunuz. laf sokmasa dahi o trip bakışlarıyla toplum içinde bir anda sizi yerle bir ederler. o derece. hepside birbirne benzeyen bu türlerin. doğal yaşamda ki en önemli özellikleri sürekli bir gerginlik. hep bir asabiyet hallerinin olması.

evet gelelim başıma gelen olaya. mutlu bir günün akşamında işten çıkmışım. toz pembe dünyamla birlikte alış veriş yapmaktayım carrefour sa da. neyse alış verişi yaptıktan sonra masum masum kasa sırasına girmek isteyen ben. bir anda bomboş kasa olduğunu görünce. gözümdeki o pollyanna ifadesi kat ve kat artmaya başladı. böyle bulutlarda uçuyormuşum gibi. hani hani garip bir guygu hissedersinya onun gibi. ama ta ki o kasiyer kızın beni kendime getirene kadar.

- burası özel kasaaeaaa beyfandiiii.

- efendim??

- özel kaseaaaaa anlamıomusaaannn. üfff...( yüzündeki ifade şu: hani oha felan oldammmm bakışlı kız varya aynı 0)

- tamam anladım

- çekillaaan lütfeeaaaan...

yahu konuşmadım bile. sadece sıraya girdim. masum masum alış verişimi tamamlamaya çalışıyorum...ne bu hiddet bu celal. tamam al özel kasan senin olsun. al hayatımı yedin al.
    47 -7 ... efsane yazar
  2. 2.
    ben hiç böyle bir kasiyere rastlamadım ama varsa eğer yakın bir zamanda işsizler kervanına katılacak olan kızdır. kapitalizmin kurallarında müşteriye ters davranmak, laf sokmak gibi eylemler yoktur. böyle davranan bir eleman, satışları düşürüp, müşterilerde kötü bir izlenim bıraktığı için, çalıştığı şirketi zarara sokacağından ya çenesine hakim olmalı ya da diyalog kurmak zorunda olmadığı bir meslek dalını seçmelidir.
    3 -1 ... jaheira
  3. 3.
    bütün gün oturmaktan kime saracağını şaşıran kızlardır. çok fazla var bunlardan. laf kavgasına girişilesidir, susunca daha da artisleniyorlar çünkü.
    2 ... m ilginc olsun istedim
  4. 4.
    (bkz: sen kimin köpeğisin)

düzenleme: son günlerde aşırı alıngan olan sözlük yazarları için düzenleme ihtiyacı duydum, kasdettiğim kraldan fazla kralcı kesilen bünyelere bir tepkidir.. hani marketin sahibi değilsin bir şey değilsin ne diye elin kapitalist sermayedarına can hıraş kulluk edip bana surat sallarsın hesabı
    4 -3 ... la maison bleu
  5. 5.
    herkesin kendilerine yazacağını düşünen kızlardır tahminimce. yoksa insan olan bir güler yüzü esirgememeli birbirinden.
    ... izmirli ispanyol
  6. 6.
    -bi poşet daha alabilir miyim?
    -üffff buyrun
    -ne üfleyip püflüyosun kızım, hasta mısın?
    -ay ne diyosunus beyfendie
    -akıllı ol sikerim belanı
    -numan beeeey...
    *
    81 -7 ... saipsiz
  7. 7.
    sabahtan akşama kadar bir koltukta oturup,hipnotize eden "bıp bıp" "bıp bıp" seslerinin ve asgari ücretin ortalama sonucudur.böyle ortamda yoğurulan bir bünyein bizi kahkahalara gark etmesini bekleyemeyiz tabikide.
    5 -2 ... bokuboncuklu
  8. 8.
    "müdürünüzü nerde?" dendiği anda olay biter.
    "bi dakika hanımefendi yanlış anladınız beni. ben aslında bık bık bık vır vır vır"
    yüzüne uzun uzun bakıp sırıtmak kafidir.
    6 -1 ... zeyn u eb
  9. 9.
    haftanın 6 günü kasada çalışan, tek izin günü haftaiçi olan mağaza yoğunluğunun kalbinde olan, her türlü ürün konusunda hiç alakası olmasa bile şikayetlere yorumlara mağruz kalan her türlü soruya cevap vermek zorunda kalan dert küpü kızlardır. onlar da insandır. sen benden farkıları yoktur. sadece yaptıkları iş budur. kimsenin köpeği değildirler. içlerinde özellikle nursuz suratsız olanları vardır tabiki. müşteri memnuniyetinin çok önemli olduğu günümüzde tavırları gittikçe önem kazanmıştır. laf sokmalarının asıl nedeni de gün geçtikçe memnuniyetsiz, doyumsuz hale gelen biz müşterilerdir. (bkz: empati)

--spoiler--
    https://video.uludagsozluk.com/v/sürekli-laf-sokan-kasiyer-kızlar-72898/

--spoiler--
    7 -1 ... darksaga
  10. 10.
    askeri ücretle sabahtan akşama kadar bir sürü andavalla uğraşan kızlardır .
    4 -7 ... juanjuan