1. 1.
    Sürekli erkekler hakkında tespite ihtiyaç duyarlar.

kadınların erkeklerle ilgili tespitleri genellikle yanlıştır; çünkü genellikle genelleme yapılır.

"erkek milleti nankördür."

"erkek milleti iki yüzlüdür."

"erkek milleti odundur, duygusuzdur."

"erkek milleti aptaldır."

peki kimdir bu 'erkek milleti' dedikleri? bu bir cumhuriyet midir? ya da bağımsız bir familya mı?

1) "şu erkekleri bir türlü anlamıyorum." kafası:

bu kafa, aşağıda bahsedeceğim ikinci tür kafaya göre biraz daha uyumlu sayılır. erkekleri anlamamak, genelde basit bir ironidir; daha çok kişiseldir. yani kendi erkeğinin 'davranış bozukluğu' olarak gördüğü hallerini eleştirerek, bir anlamda erkeği küçümseyen bakış açısıdır bu.

kadının erkeği küçümsemesi, tıpkı erkeğin kadını küçümsemesi gibi basit bir 'güçsüzlük' belirtisidir. ama güçsüzlükten daha kötü bir şey varsa, o da tembelliktir. önyargılar, anlık tepkilerden yola çıkarak varılan tespitler, işin özündeki 'sevgi' ve 'emek' unsurlarını gölgede bırakıyor. bunun sonucunda da kadın, erkekleri anlamadığını söyleyip geçiyor konuyu.

2) "ben bu erkek milletinin ciğerini bilirim." kafası:

bu, diğerine kıyasla daha tehlikeli bir kafa. başından onlarca ilişki geçmiş, hepsinden 'kendince' dersler çıkarıp köşesine geçmiş tecrübeli kadın kafasında psikolojik travmalar vardır. geçmiş ilişkilerinde dışa vuramadığı öfkeyi, feminist akımın 'erkekler aptaldır' anlayışına sığınarak dışa vurmaya çalışan kadınların tespitleri ne kadar güvenilir olabilir ki...

feministlerin hatası 'erkekler' hakkında tespitte bulunmakla başlıyor. çünkü ilgilenmeniz gereken 'erkekler' değil, 'erkek'tir. erkek milleti yerine kendi erkeğinize yoğunlaşırsanız, daha 'gerçek' tespitlere ulaşacağınızdan hiç şüpheniz olmasın.

saygılar.
    1 -1 ... seneyebuzamanlarda
  2. 2.
    kezban olması muhtemel. Feministleri severim fakat bunlar feminist falan değil.
    2 ... selahattin demirtas
  3. 3.
    değişik insanlardır. 1 kaç sayfa karakter analizi çıkarılacak tiplerdir. gerek var mı tabikide yok. buna deymezler.
    ... i ll follow my fucking dreams
  4. 4.
    Babaları erkek olmayan kızlardır.
    ... andreth
  5. 5.
    Hep aynı erkek tipini beğendiği için suçu kendisinde aramalıdır kanımca.
    ... birdepresifadam
  6. 6.
    Erkek milletini deneme-yanılma yöntemiyle öğrenen kız tipidir. Aristo'cudur.
    ... medyanterliksihayvan
  7. 7.
    Tüm erkekleri tanıyacak kadar çok erkeğin altına yatmış kızdır.

Erkekler olmasaydı biz ne yapardık?
    Tanrı başımızdan eksik etmesin onları.

Hepinize öpücükler!!
    2 -2 ... pembepatiklikiz
  8. 8.
    tokadı bastığım kız. "sana şöyle böyle diyorlar" deyince dayanamadım. üzgünüm. evet.
    ... varikosel
  9. 9.
    tecrübeli kız tipidir.
    ulan ben bile 21 yıllık hemcinslerim hakkında genel yargı belirtmiyorken bu ablalar ya çok aptal ya da benden çok daha tecrübeliler.
    ... ayip oluyor beyler
  10. 10.
    Piçlerin sikip bıraktığı kızdır. Efendi adamları sıkıcı diye yaftalar, ondan sonra piç erkek de aldatınca ağlar.
    2 -1 ... y for yazar