1. 1.
  efenim bu öyle nalet birşey ki işe odaklanmanıza, hayatınızı devam etmenize engel olur. örneğin marketten birşeyler alıyorsun eve geçiyorsun yemek yapacaksın aklından birden şöyle geçebilir: "insanlar dışarda eğleniyor, sahil cıvıl cıvıl sen burda yemek yap ye yat amk malı".

  mesela eski sevgiliden ayırldıktan sonra buna benzer bir düşünce geçiyor "sen sikmedin elin oğlu şimdi ağzına yüzüne boşalıp deep throat yapıyor" buna engel olmak için hemen iki üç viski hopppp eski sevgiliyi ara. neden ? sürekli birşeyleri kaçırıyorsun onu kaçırmayayım bari dimiii amk malı

  mesela işini yapıyorsun "akşam bi içmeye mi gitsek şöyle karı kız görürüz " bu da aslında birşeyi kaçırmama hissi gibin bişi.

  birde işiniz çok rahatsa aklınızdan bu kaçırma hissi hiç çıkmıyor. ne yapsam şu düşünceden kurtulsam acabaaaa
  3 ... biktimlan
 2. 2.
  (bkz: şeyi ayrı yaz sikmim hayatını)
  4 -2 ... revy
 3. 3.
  Ani boş yaşıyorsanız pişmanlık duymaniza sebebiyet verecektir.
  1 ... fire in the hole
 4. 4.
  içinde yaşadığımız sosyal kurgu gerçek isteklerimizi idrak edip ona adanmamıza engel oluyor. bizi sürünün kurallarına uymaya zorlayan görünmez bi dikta var.

  haliyle mutlu görünsek de dipte bi yerlerde kabaran mutsuzluk, o mutsuzluğu fark edeni hayal kırıklığına uğratmak gibi garip bi reflekse sahip.

  kendini gerçekleştirmek fırsatından bir gün daha kaybetmek dışında hiçbir şeyi kaçırmıyosun. yapmamız gereken, ya da tek görevimiz bedenen ve zihnen tamamlanmak.

  evet; "hayat şartları" denen bi evrensel mazeret var. evet; "kim için ne için?" sorusu orada duruyor hala.

  fakat bu histen daha ağır değil o sorular. çalışmak, üretmek, yeniden başlamak, uykusuzluktan ölecek seviyeye gelip ertesi gün tekrardan aynı şeyleri yapmak, spora gitmek, okumak ve bıkmamak zorundayız.

  "ortalama olmak" insanı mutsuz eder. zirvede olmak için varız. her geçen gün bi diğerinden iyi olmak zorunda. kendi alanımızda sivrilmek, yükselmek için. markalaşmak için. yani bu idealdir; sahip olmamız gereken tek şey bu. bunun dışındakiler magazin, dedikodu, güncel, aktüel, rezil, iğrenç mevzular.

  ne kaçırıyor olabiliriz ki?
  hayat ne olabilir?
  14 ... agnottott
 5. 5.
  Ancak her yaparsak yapalım, sürekli bir şeyleri kaçırıyormuş gibi hissetsek de, kaderimizden kaçamıyoruz. Bizi harp meydanlarının dikenli ve soğuk telleri gibi tutsaklığa sürüklüyor. Ağlarını üstümüze örüyor. Ve biz yalnızca, üçüncü bir göz gibi kendimizi uzaktan izlemekle yetiniyoruz. Elimizden kayda değer hiçbir şey gelmiyor. Kaçırıyoruz...
  2 ... erkehan
 6. 6.
  kaçırıyorsun çünkü.
  -1 ... elongation at break