1. 1.
  Sözlükte sık sık karşılaşılan bir durumdur. Arkadaşım inanmıyorsan inanma. Hatta ne kadar inanmasan bana kar. Cennette kontenjan açığı olur. Benim açımdan daha iyi. Bu müslümanları çekememe durumu nereden geliyor? Niye müslümanlar çıkıp ateistlere salakça sorular sormuyorlar da ateistler durduk yere saçma başlıklar açıp aklınca ezikleme eylemine girişiyorlar?

  Zeka gösterisi mi? Zaten sorun ile zekan az çok orta çıkıyor.
  Bırakın millet taşa tapsın mq size mi düştü tasası? Size mi battı adamın ateş etrafında dönüm çimenlere secde etmesi? Bırak adam üzatma kablosuna inansın.
  SA NA NE ulan SA NA ne
  1 -1 ... shizofren1
 2. 2.
  siz hiç ateist terör örgütü gördünüz mü? sağda solda müslümanlara ölüm diyen ateistler gördünüzmü? daha bir kaç sene öncesine kadar insanlar ateist ya da deist olduğunu deklare edemiyordu.
  siz hiç müslüman olduğunu söylemeye korkan birini gördünüz mü? bana saygı duy şerefsiz diyen ateist diyen gördünüz mü? inanmıyorsanda saygı duy diyen dindar kardeşim bir kerede siz saygı duysanız artık. mesela hiç seni aşağılık dinli imanlı denildi dindara.

  biraz at gözlüklerinizi çıkarın ve objektif bakın. birde hala inanmadığımız cennet cehennem ile korkutmaya çalışıyorsunuz.
  yahu biz menfaatçi korkaklar olsak çıkarlarımız için cennet için inanıyormuş gibi yapardık sizler gibi.
  ... inderex
 3. 3.
  çünkü gerçek hayatta bu cesareti bu denli yüreklilikle gösteremiyorlar çevre baskısından ötürü. dışarda gün içerisinde görüp de sessiz kaldıkları çığlıklar sözlüklerde yankılanıyor. bu ekşi için de inci için de geçerli.
  kendi şahsi bilgilerini içeren facebook, instagram gibi hesaplardan da bunu yapamıyorlar. belli bir haklılık düşüncesi ve dolmuşlukla sözlüğe girip kavga çıkartmak istiyorlar. örneğin şu başlık altında yazanlar;
  (bkz: camiler ne işe yarar)
  bu insanlar okul olsun, işyeri olsun, aile ortamı olsun nerede olurlarsa olsunlar, hatta bu fikri paylaşan arkadaşlarıyla bir barda bile sesli şekilde bile bunları dile getiremezler. gerçek hayat burdan farklıdır. orda siz ezan sesine gürültü derseniz ateisti bile çıkıp size "bu inanç özgürlüğüdür, sen nasıl konuşuyorsun" diyecektir. zaten kaçış noktaları olmadıkları için sözlüklere üyeler ve buralarda yazıyorlar. tüm yazarlar biraz öyleyiz aslında. burda yazdıklrımız, konuştuklarımızın çoğunu en yakınımız bile bilmez.
  velhasılkelam sözlükler kaçış yeridir, onlar da gerçek dünyada aleni güçsüz oldukları bu konuda sözlüklerde bir nebze olsun rahatlamaya çalışıyorlar. işte bazen tüm inananları ışid kefesine koyabiliyorlar. orası kötü tabii. çok fazla doldukları için gün içerisinde, sözlük içerisinde en ufak bir şeye bile aşırı tepki verebiliyorlar. bu kişileri saysanız 20 yazar etmez ama o kadar aktif oluyor ve o kadar kanalize oluyorlar ki konuya, birbirlerini tanımasalar bile bir örgüt kadar organize olabiliyorlar.
  sıkıntı yapmamak lazım, normalde hepsinin iyi insanlar olduğuna eminim.
  ... mempisadamsin