1. 1.
    sabah 8 den akşam 6'ya kadar , bilgisayara bağlı olarak otomatik şekilde arayan ve açmazsanız açana kadar tekrar eden bir sisteme oturtulmuş saçma sapan bir uygulamadır.

bir de "açayımda gene aramasın bari" diye düşünüp açtığınızda cevap vermeyip , boş boş beklediğiniz ve kapattığınızda 10 dk sonra tekrar arayan tipleri vardır efendim.

eğer operatörün avea ve bankanız teb ise 20 defa arayıp engelleyememeniz de olasıdır.

uykunuzdan uyandırır , sınav ortasına çalar , 3 kuruş para olmayan insana lüks daire pazarlaması yapmaya çalışır. mantıksızdır , küfür ile insana günah kazandırır.
    1 ... mempisadamsin
  2. 2.
    artık gına gelmesine yol açar hale gelmiştir.
    1 ... usualsuspects
  3. 3.
    bu tip otomatik arama sistemlerinin çalışma prensibini bildiğim için söylüyorum;

tekrar arama yapılmasını engellemek için, çaldığında telefonu açmak, en az 10 saniye açık tutmak ve en azından bir iki kelime bi şey söylemek gerekir. bu sayede otomatik arama sistemi sizi, "bilgi verildi" olarak kaydedecek ve konuyla ilgili tekrar arama yapmayacaktır.

bu yöntem ilk aramayı engellemez ancak aynı konuda yapılacak diğer aramaları sınırlar.
    1 ... hypercube
  4. 4.
    arıyorlar efendim durduramıyoruz. ayrıca telefonda geri zekalı taklidi yapıp çalışanları hep kızdırıyorum. mesela adam konuşuyor konuşuyor telefonu bir kenara koyuyorum sonra hı, ne dedin diyorum. yeniden anlatmaya başlıyor, arada gene anlamamış gibi yapıyorum en sonunda çıldırıyor.
    bide bazen evet şu an uygunum değip telefonu kapatıyorum. geri dönünce tünele girdim diyorum. ama genelde geri aynı kişi dönmüyor.
    çok zevkli oluyor.
    2 ... trdkml
  5. 5.
    Bant kaydı olanlardan kurtulmanın En kolay yolu engellemektir. işleri düştüğü zaman başka numaralardan zaten arıyorlar.
    -1 ... mrstrange
  6. 6.
    Bizleri arayan banka çalışanlarına üstleri tarafından baskı yapılmaktadır. inanın onlar da isteyerek aramıyorlardır.

Her aramada iki veya üç dakika konuşmak zorunda oldukları için konuyu uzatırlar, eğer iki dakikanın altında olursa görüşme, sistem tarafından görüşme yapılmamış sayılır. Bu nedenle iki veya üç dakika bırakın konuşsunlar sonra “hayır düşünmüyorum” der kapatırsınız telefonu. Günlük on adet veya yirmi adet arama yapmaları gerekmektedir.

Eğer her defasında hemen kapanırsa telefon akşamları fazladan mesai yapmak zorunda kalırlar.
    -1 ... yorganmafyasi
  7. 7.
    Açınca da faiz veya kredi teklif ediyorlar. Haram gardaşım diyemiyorsun tabi o yüzden açmıyorum.
    ... tenete