1. 1.
  Bunlardan çok var. Bıktım artık sizleri dinlemekten. Bi bitmediniz amına koyayım. Tanımı yapıyorum; sürekli kendi evladını övme girişiminde bulunan, oğlunu insan üstü varlık gibi öven ebeveynlerdir.

  Bugün masum masum oturmuş işletmenin yemekhanesinde bir şeyler geveliyordum. Yanıma büyük bi abimiz geldi. 23 yaşlarında bi oğlu var. elektrik işleri ile uğraşıyormuş. Bana onu anlatıyor, zaten iştahım yok iyiden iyiye kaçtı. Ben evet, helal olsun, aferin gibi kısa kısa efektler ile sakinleşmesini dilerken o bombayı patlattı.

  - Bugün bi arıza çıkmış mühendisler bile yapamamış bizim oğlan halletmiş.

  Ya hassiktir abi ya. Geçende öğretmeni sürekli övmesi yüzünden hatice ablamızı dinlemek zorunda kaldım. Soruyu kimse bilememiş bizimkisi çözmüş. Öğretmeni çok beğeniyor. Kaça gidiyor diye sordum ilkokul 2 dedi. Sanarsın fizik profesörlüğü için kıyasıya yarışıyor. Tamam herkesin evladı kendisine kıymetli olabilir ama şişirip şişirip anlatmayın. Çok zeki ise ileride zaten iyi yerlere gelir. Çevresinde ön plandadır başarılı insan, Utanın lan anlatırken başarılarından dolayı insan takdir edilir, izah etmeye gerek yoktur.
  1 ... rainheart
 2. 2.
  sıçtığı boku bir matah zanneden görmemiş kimsedir. bunlar sadece anlattıklarının dinlenilmesini ister, kimseye söz hakkı da vermez. olurda nefes alma arasında 2 laf edecek olursanız (nadiren olur da..) o söylediğiniz sözün hiçbir önemi yoktur, sadece kendi anlattıkları önemlidir.. sinek vızıltısı gibi gelir sizin sözleriniz.
  böyle ebeveynler yüzünden çocukların hayatı mahvoluyor.. sanki yarış atı besliyorlar amuhagoym. benim de tanıdıklarım var böyle.. yazık lan onların çocuklarına.
  daha çocuk doğar doğmaz hastanede doğan diğer çocuklarla boyunu-kilosunu karşılaştırma yapar, kendi çocuğu zayıf-kısa boylu ise üzülür, sevmez çocuğu..iyi besili çocukları gördükçe ağzının suyu akar.. ha birde kendi çocuğu üstün ise anlata anlata bitiremez..
  sırf kendi çocuğu diğer konu-komşusunun, akrabalarının çocuğundan üstün olsun diye çocuğa yarış atı muamelesi yapar.
  böyle insanlarla mesafeyi korumak lazım. fazla yakınlaşmak iyi olmuyor..suyu çıkar.
  not: benim de 2 tane çocuğum var, maşallah Allah nazardan saklasın tosun gibiler, büyük olanı çok zeki, tuttuğunu koparıyor. * (şaka lan şaka, şaka bir yana Allah bizi kınadıklarımızın durumuna düşürmesin.)
  ... ulusoy25
 3. 3.
  cinayet sebebidir benim için. sürekli bir kıyaslama yapar misafir gittiği evdeki çocuk ile kendi çocuğunu.
  yahu bırak senin çocuğunu başkaları övsün, sen bundan gurur duy . o şekilde kendileri övünce o çocukta öyle bir öz güven patlaması oluşuyor ki ileri ki yıllarda dizginleyemiyorsunuz sonradan.
  ... askiya alinan hayat
 4. 4.
  Kendi yapamadıkları havayı çocukları üstünden atan ebeveyndir. Bıktırmışlardır.
  2 ... ikizler kizi
 5. 5.
  Bu ebeveynler ile her an her yerde karşılaşabilirsiniz. Görmemezlikten gelinmelidir. Yoksa sizi ezip çoğunu yere göğe sığdıramayıp sizin gününüzü rezil edeceklerdir.
  ... agacta uyuyan balik
 6. 6.
  Yanlış yapan ebeveyndir. Aynı şekilde gömmesi de yanlıştır. Bırakın da başkaları övsün çocuğunuzu ne güzel, saygılı yetiştirmişsiniz diye.
  6 ... 155boylusurunen
 7. 7.
  özellikle yakışıklılık - güzellik veya zeka-başarı üzerinden övgüler olur bunlar. hele ki ortamda birde öven kişiyi daha da şaha kaldıracak biri varsa o ortamda kusmak istersiniz. erkek çocuk üzerinden örnek bir konuşma.

  öven kişi: bizim efe de çok yakışıklıdır.

  gaza getiren: aa öyle tabii, kız arkadaşı falan da çoktur şimdi bunun * (ne gerek var lan bunu sormana)

  öven kişi: yha neler neler amcası, 5 kızla birden konuşuyor kızlar peşini bırakmıyor...

  falan diye uzar gider ergen olan çocuk ise ne diyor bu amguardlar diye bakmaktadır, sivilceli ve asık bir suratla.
  1 ... reddevil11
 8. 8.
  ağzının üstüne kürekle vurmak istediğim tiplerdir. bizim şirkette de var öyle biri, laf da edemiyoruz değerli bir eleman...ama bir gün "hassiktir amk" demekten de korkuyorum kalbi kırılır kızın...
  1 ... keshberfo
 9. 9.
  Bugün kendisine, annesinin whatsapp kullanmayı bilip bilmedigini biliyorsa beni degil onu darlamasını, az daha bebegini anlatırsa memelerimden süt gelecegini ve onunla aynı heyecanı yasamadıgımı instamom olamayacak kadar da kart olduğunu söyledim.
  Bu gece uyumaz yarın agzıma sıcar biliyorum ama bıktım lan iki kızından.
  5 ... la loba
 10. 10.
  küçük yaşlardan itibaren çocuğun yanında övüyolar ise ileride çocuktan yana büyük sıkıntı yaşayacak ailelerdir. çocuğa küçükken ne verirsen ileride onu alırsın. misal annesi babası sürekli kavga eden çocuklar ileride ya aile kuramaz ya da kurarlar ama bir türlü geçinemezler. çocuğu sürekli kötülersen çocuk ileride çok çok şanslı değilse ( önüne iyi fırsatlar çıkmaz ise ) başarısız olur. çok fazla översende çocuk zaten "ailem benimle nasıl olsa gurur duyuyor fazla kasmaya gerek yok" der bir baltaya sap olamaz.

  ben bunu en çok askerde tecrübe ettim. 1.5 senelik askerliğim boyunca her 3 ayda bir 400 ile 600 arası acemi askerim oldu. genelde anadoludan gelen yani kırsaldan gelen çocuklar hep daha çalışkan daha üretken ama geç anlayan geç öğrenen çocuklardı. genede çabalıyorlardı sürekli. çünkü çalışmadan başaramayacaklarını bizim onlara bir şeyler vermeyeceğimizi ve sıkıntı yaşayacaklarını biliyorlardı. ama büyük şehirlerden gelen görece olarak daha eğitimli ve aileleri tarafından sürekli korunmuş kollanmış çocuklar çabuk anlıyorlar ama gayret etmiyorlardı hiç. çünkü öyle yetiştirilmişler ne yaparlarsa yapsınlar hep övülmüşler.
  3 -1 ... mel mel bakan gibson