1. 1.
  Bunlardan çok var. Bıktım artık sizleri dinlemekten. Bi bitmediniz amına koyayım. Tanımı yapıyorum; sürekli kendi evladını övme girişiminde bulunan, oğlunu insan üstü varlık gibi öven ebeveynlerdir.

  Bugün masum masum oturmuş işletmenin yemekhanesinde bir şeyler geveliyordum. Yanıma büyük bi abimiz geldi. 23 yaşlarında bi oğlu var. elektrik işleri ile uğraşıyormuş. Bana onu anlatıyor, zaten iştahım yok iyiden iyiye kaçtı. Ben evet, helal olsun, aferin gibi kısa kısa efektler ile sakinleşmesini dilerken o bombayı patlattı.

  - Bugün bi arıza çıkmış mühendisler bile yapamamış bizim oğlan halletmiş.

  Ya hassiktir abi ya. Geçende öğretmeni sürekli övmesi yüzünden hatice ablamızı dinlemek zorunda kaldım. Soruyu kimse bilememiş bizimkisi çözmüş. Öğretmeni çok beğeniyor. Kaça gidiyor diye sordum ilkokul 2 dedi. Sanarsın fizik profesörlüğü için kıyasıya yarışıyor. Tamam herkesin evladı kendisine kıymetli olabilir ama şişirip şişirip anlatmayın. Çok zeki ise ileride zaten iyi yerlere gelir. Çevresinde ön plandadır başarılı insan, Utanın lan anlatırken başarılarından dolayı insan takdir edilir, izah etmeye gerek yoktur.
  1 ... rainheart
 2. 2.
  sıçtığı boku bir matah zanneden görmemiş kimsedir. bunlar sadece anlattıklarının dinlenilmesini ister, kimseye söz hakkı da vermez. olurda nefes alma arasında 2 laf edecek olursanız (nadiren olur da..) o söylediğiniz sözün hiçbir önemi yoktur, sadece kendi anlattıkları önemlidir.. sinek vızıltısı gibi gelir sizin sözleriniz.
  böyle ebeveynler yüzünden çocukların hayatı mahvoluyor.. sanki yarış atı besliyorlar amuhagoym. benim de tanıdıklarım var böyle.. yazık lan onların çocuklarına.
  daha çocuk doğar doğmaz hastanede doğan diğer çocuklarla boyunu-kilosunu karşılaştırma yapar, kendi çocuğu zayıf-kısa boylu ise üzülür, sevmez çocuğu..iyi besili çocukları gördükçe ağzının suyu akar.. ha birde kendi çocuğu üstün ise anlata anlata bitiremez..
  sırf kendi çocuğu diğer konu-komşusunun, akrabalarının çocuğundan üstün olsun diye çocuğa yarış atı muamelesi yapar.
  böyle insanlarla mesafeyi korumak lazım. fazla yakınlaşmak iyi olmuyor..suyu çıkar.
  not: benim de 2 tane çocuğum var, maşallah Allah nazardan saklasın tosun gibiler, büyük olanı çok zeki, tuttuğunu koparıyor. * (şaka lan şaka, şaka bir yana Allah bizi kınadıklarımızın durumuna düşürmesin.)
  ... ulusoy25
 3. 3.
  cinayet sebebidir benim için. sürekli bir kıyaslama yapar misafir gittiği evdeki çocuk ile kendi çocuğunu.
  yahu bırak senin çocuğunu başkaları övsün, sen bundan gurur duy . o şekilde kendileri övünce o çocukta öyle bir öz güven patlaması oluşuyor ki ileri ki yıllarda dizginleyemiyorsunuz sonradan.
  ... askiya alinan hayat
 4. 4.
  Kendi yapamadıkları havayı çocukları üstünden atan ebeveyndir. Bıktırmışlardır.
  2 ... ikizler kizi
 5. 5.
  Bu ebeveynler ile her an her yerde karşılaşabilirsiniz. Görmemezlikten gelinmelidir. Yoksa sizi ezip çoğunu yere göğe sığdıramayıp sizin gününüzü rezil edeceklerdir.
  ... agacta uyuyan balik