1. 1.
    türkiye deki klasik kaynana özelliklerini taşıyan yasemin yalçının canlandırdığı karakter.
    3 ... worldlike
  2. 2.
    gelinini iğneleyici davranışlarıyla ve sözleriyle hayatından bezdiren, kaynanaların yüz karası tipleme.
    2 -1 ... asiti kaçmış kola
  3. 3.
    gözlüğü tam bir faciadır. "ben hasta ve yaşlı bir kadınım".."şu kadına söleyin......" gibi sözleri klişedir.
    3 ... maksat muhabbet
  4. 1.
    iki paket lokum, birkaç paket çekirdek ve 100 gr pastırma için torunu selvi'yi bakkal hasan'a vermek işteyen babaannedir kendisi.
    1 ... amen ra
  5. 2.
    kavanoz dibi camlı gözlüklere sahip hanım teyzemiz.
    1 ... cirkinordekyavrusu
  6. 3.
    emekli maaşını koynundaki bir torbada saklar. torunlarına hep o paralarla istediğini yaptırır.
    evdeki tek televizyon onun hükümranlığındadır.
    2 ... dedirten durum
  7. 4.
    yasemin yalçın'ın canlandırdığı huysuz kaynana tiplemesi. hatıra geldiğinde tebessüm ettirir, anılarda kalmıştır.
    2 -1 ... himmet abey
  8. 5.
    sürahi hanım ın esin kaynağı olan yılmaz erdoğan ın babaannesi bugün vefat etti. sen kimsinin afişinde pelin körmükçüyü görünce sürahi hanım ın torunu olarak hatırladım. kendisinin ve ailesinin başı sağolsun.
    1 ... keepx
  9. 6.
    taklit yeteneğim nedeniyle ilkokul 4. sınıftan beri üzerime yapışan rol model. müsamere grubunun en küçük oyuncusu olmama rağmen başroller benimdi.
    -1 ... ucan su tospasi
  10. 7.
    unutulmaz diyaloglara sahip çocukluğumun karakterlerinden.
    şöyle bir diyalog barındırır;

Sürahi Hanım köşede oturuyordur ve misafir geleceğinden herkes telaşlıdır. gelini köşede oturuyor, selvi etrafı temizliyordur.

O esnada sürahi hanım der;
    - Bunlar yatıya gelmiyor değil mi...
    Selvi cevap verir;
    - Yok babanne, misafirliğe geliyorlar, akşam giderler..
    Sürahi hanım;
    - Ben bilmem... Bu kadın da seneler önce misafirliğe gelmişti bir daha gitmedi..
    3 ... aleyna kirpi