bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    türkiye deki azınlıklardan biri. (bkz: türkiye de kimsenin çoğunluk olmaması)
    1 ... ratata
  2. 2.
    türklerin çoğunluğunu oluşturur.
    1 ... doktor sağbırakmayan
  3. 3.
    devletin "istenen insan tipi"dir... şu "yüzde doksan" diye andığı yani. hristiyan ermeni'den veya alevi zaza'dan bir farkı yoktur. *
    1 -1 ... stalker
  4. 4.
    babaannemdir.

alevi türk olan dedemle birlikte 7 türkçü birey getirmişlerdir dünyaya. ikisi de benim; alevi türk de, sünni türk de...
    ... ateistvaiz
  5. 5.
    Bu adamların birkaç putu vardır, bunların her dediğini kabul ederler, garip bir taraflarını gösterirseniz inanmazlar. bu putlar:

sahih-i buhari, sahih-i muslim, imam gazali, fatih sultan mehmet, yavuz sultan selim, kanuni sultan süleyman, ikinci abdülhamit, said nursi, necip fazıl kısakürek, mehmet akif ersoy, fethullah gülen, kadir mısıroğlu, necmettin erbakan, tayyip erdoğan
    2 -5 ... panzerkampf
  6. 6.
    Müslümanlığın en köklü mezhebine ait olan türk.
    -3 ... arkeolojiks
  7. 7.
    bu benim.
    1 ... kederlininja
  8. 8.
    Kazaklar,kırgızlar,uygurlar,türkiye türkleri, türkmenler,ahıska türkleri,tatarlar,karaçay-balkar türkleri,kafkas oğuzları,salarlar,özbekler(çoğunluk olarak) bu gruptandır.
    1 -1 ... kama tarkan kagan
  9. 9.
    sünni türk
    -1 ... trinitrotoluen
  10. 10.
    Türkler islamiyet'i aldığında bir kesim Türk kültürünü barındırmaya yönelik hareket etti ki günümüzde de zaten şamanizmin etkisine bakarsak işe yaramış bir kısmı da iran gibi yerlerden dini öğrendi peki Sünniler hangi yüzyıl da türklükte etkili oldu?

Bilen aydınlatabilir mi?

Edit: etkili oldudan kastım baskın hale gelip etkili bir kültür oldu.
    1 ... keyf kahyasi