1. 1.
  islam, gayet devrimci. çağdaş, eşitlikçi bir din olarak gelmişti. ümeyyeoğulları, yani hz muhammed'e düşmanlık eden kavim ise bunu değiştirdi. hz muhammed'e inandık dediler ama inanmamışlardı. münafıktılar yani. kitabı değiştirdiler. götlerinden hadisler uydurdular. camii diye bir şey icat edip burada kirli görüşlerini yaydılar. hz muhammed'in etmediği ibadeti ettiler. namaz diye bir şey icat ettiler.

  sünniler işte bu yolun izcileridir ve islam dışıdırlar. hz muhammed'in düşmanlarına tabidirler. onların yüzünden islam gerici, kavgacı, yobaz, kafa kesici bilindi. halbuki islam çok temiz, aydın bir inançtır.
  1 -6 ... kalemistik
 2. 2.
  Sünnilik islamdan çok yahudi şeriatine benzerdir. islamın kaynağı kuran yerine yahudi şeriatiyle din harmanlamıştır.
  1 -1 ... ktm li aynasiz
 3. 3.
  kesinlikle şimdiki kuran'da tevrat'tan nakil ayetler vardır, üstelik değiştirilerek geçirilmiştir bazıları. bu curcunada da bir sürü çelişki doğmuştur zaten. asıl kuran ise kayıptır. islam'ın özü ondadır.
  1 ... kalemistik
 4. 4.
  sünniliğin temeli osman bin affan'a dayanır şia ise ebu lülü firuz'a ...

  iki tarafta emeviler döneminde bunu kullandılar iki tarafta muhammed'i ve ebu bekir'i unuttu ,kendi çıkarları doğrultusunda bir din uydurdular.

  fakat sünnilik de hanefilik şia' da da (alında ali'ye bağlılık da) alevilik islam'ın özüne en yakın bir inanışı savundu ve uyguladı.

  ülkemizde dinciler çıkana dek hanefilik sayesinde insanlar ayrışmayı körüklemedi alevilerde aynı şekilde ..
  ama mustafa kemal'in dincilere hediye ettiği diyanet maalesef ülkede dini bu hale getirdi.

  bugün sünni'yim diyen ama yezid'i savunan vahhabi aymazlara sorun yezid'in ne şerefsiz olduğunu haramı şerif'i bastığını ,mekke'yi yıktığını kabe'yi yaktığını bilmez.

  yezid'in döneminde ki olaylar müslümanlığın yüz karasıdır.
  ... baris hemen simdi