1. 1.
    madem bu kadar zararlı neden doğuştan sünnetli değiliz sorusunun sorulmasına sebep olan zararlardır.
    5 -7 ... kizilmaske
  2. 2.
    yahudilerin, gözlerini bile kırpmadan yaptığı şeyde hiç zarar olur mu?!

bu ecnebi beceriksizler faydalı yerleri kesiyor olmasın sakın!
    4 -2 ... zarth vader
  3. 3.
    (bkz: sünnet çocuk hakları ihlali sayılabilir mi)
    4 -3 ... cikolatavekahve
  4. 4.
    müslüman kişinin sünneti zarar, yahudinin sünneti ise şifalıdır. * * *
    9 -6 ... ankarakarakedisi
  5. 5.
    bilmediğimiz bir konuydu, baktık, okuduk, öğrendik, sindirdik! eee noldu, yine sünnet etmeye devam edecekler çocukları diye kendi kendime düşünüp durduğum zararlardır! ha beynimde hücre kalmaz da evlenmeye karar verirsem, yaptırtmam o zaman çocuğumu, zaten ben neden sünnet olduysam, sordum babama, "herkes oluyo diye abinle seninkini de kestirdik" dedi! ulan kim vurduya gitmiş gibi hissettim kendimi!
    4 -3 ... nobran ne ya
  6. 6.
    sunnet olduktan sonra, kesilen kismin pilavin ustune koyulmasi, bir omur boyunca pilav yiyememenize yol acar.
    2 -1 ... magarnugus
  7. 7.
    ulan adam öyle bir anlatmış ki,arter,ven, fasya,frenulum hepsini kesmiş atmış. bisürü yalanı latince kelimeleri yanyana dizip, nasıl olsa anlamazlar diye bilimsel gerçeklikmiş diye yutturmaya kalkmış.ama anlayanlar da bulunabiliyor.bu gary l. harryman kişisini google'da tarattım. sünnet uzmanlığından başka bir bilgi bulamadım.
    (bkz: google da arattık siz hiçbir şeymişsiniz)
    5 -2 ... kermit hayvani
  8. 8.
    bilime inanan herkesin arastirmasi gereken konudur.

ben henuz arastirmadim orasi ayri, ama bu arada 75 metreyi ve kayganlastirici ozelligi gorunce demeden duramiyorum; kemal abi sen ne yaptin yahu?
    3 -1 ... revolter00
  9. 9.
    psikolojik zararı olduğu kanıtlanmıştır, ancak bu psikolojik zarar çocuk aklı-bilinci ermeden halledilebilir. şöyle ki: çocuk 1-2 yaşları arasında sünnet edilirse çocuğun aklı daha ermediği ve "kaybet korkusu" olmayacağı için psikolojik ziyan bertaraf edilir. ancak büyük yaşlarda sünnet edilen bir çok erkek de özgüven kaybına neden olduğu da söylenmekte. bu yüzden erkek çocukalarının daha küçükken sünnet ettirmenin en doğru davranış olduğu vurgulanmakta! diğer etkisi de "erken boşalma imiş" *
    3 ... kerameti kendinden menkul
  10. 10.
    bilimsel olarak iki kere iki dört eder kesinliğinde de tespit edilse, dogmalara boğulmuş insanların çamur atıyorlar diye feryat ve figan edeceği zararlardır. estetik ameliyatlara allahın yarattığını değiştirmek diye haram diyenlerin sünnet hakkında aynı yorumu yapmamaları "bu ne yaman çelişki anne" değildir de nedir?
    5 -4 ... dedirten durum