1. 1.
  bu çok derin bir konudur.
  keza kayıp kıta mu'dan ayrılan boyların en büyüğünün isminin uygur lakaplarınında türk olduğunu göz önüne alırsak doğru bir önermedir.
  bu konuda sayı muazzez ilmiye çığ ve kazım mirşan'ın açıklamaları ve kitapları okunarak bilgi sahibi olunabilir.
  1 ... adli vaka
 2. 2.
  la maison bleu'de türktür.
  -3 ... la maison bleu
 3. 3.
  sümerler türktür diye kesin bir yargı oluşturamayız fakat incelenen kaynaklarda sümerlerin türk olduğuna dair deliller bulunmaktadır.muazzez ilmiye çığın bu konu da çok güzel kitabı var bilgi sahibi olunabilir.
  ... gunahsz seytan
 4. 4.
  bu önerme doğrudur veya yanlıştır şimdilik bilemeyiz fakat bu teoriyi öne sürmek tamamiyle; askeri, siyasi, kültürel gücüne gıpta edilen medeniyeti içselleştirme gereksinimi yüzündendir.

  tarihte bunun örneği oldukça çoktur.
  mesela; isveç'in sırtını osmanlı devletine dayadığı 18. yy'ın ilk yarısında en büyük tarihçilerinden sven bring isveçliler ile türklerin amca çocukları olduğunu öne süren kitaplar yazmaktaydı.

  örneğin; 1764"te yazdığı "türkçe ile isveççenin benzerlikleri" kitabındaki iddiaya göre isveçlerin atası olarak bilinen oden, gerçekte iskandinavya"ya orta asya"dan gelmiş bir türk. tarihçi bring, isveç destanlarında, beraberindeki türklerle bugünkü anayurda gelen oden"in hikâyesine dayandırdığı iddiasını türkçe ile isveççenin benzerliklerini ortaya koyarak güçlendir.
  2 -1 ... yagmadan donen viking cavusu
 5. 5.
  etileri ve sümerleri türk olarak gören devletimiz isimlerini kullanmakta sakınca görmemiştir.
  -etibank
  -sümerbank
  2 ... viva la raza
 6. 6.
  "Beşincisi ve belki de en önemli olanı Türkler medeniyetin beşiğidir. Türkler, Milattan Önce 4.000’lerde Orta Asya’da yaşayan büyük bir felaketten sonra yaşadıkları yerleri terk edip, Mezopotamya’ya ve Rusya üzerinden Avrupa’ya gelen Aryanlar, yani dünyadaki en medeni olarak kabul ettiğimiz Ari Irk’tandırlar ve Avrupa’daki Finliler, Macarlar gibi bazı uluslar Türk kökenlidir. Ayrıca Anadolu’da büyük uygarlıklar kuran Hititler ve Asurlular’ın da Türk kökenli olma ihtimali yüksektir.

  Milattan Önce 3.500 yıllarında Mezopotamya’da yaşamış olan Sümerler ilk yazıyı bulan, toplumda adaleti sağlamak için ilk yasaları çıkaran ve mahkemeleri kuran, ilk para kullanan ve vergi toplaya, ilk okul açan ve tekerleği bulan ulustur: yani dünya medeniyetinin başlangıç noktasıdır ve soyları tarihçilerimizin araştırmalarına göre Türk kökenli insanlardır. Çünkü Sümerler o bölgenin yerli halkı değildirler; yani göçebedirler ve tarihçilerimizin araştırmalarına göre “kız” manasına gelen “kır” kelimesi, “öküz” manasına gelen “ökür” kelimesi gibi bugüne kadar çözülebilen 1000 civarında Sümerce kelime ve “Ayağını yere sıkı bas, Tatlı söz yılanı deliğinden çıkarır, Sel gibi silip süpürmek, Yağ gibi erimek” gibi yüzlerce atasözü bugün Türkçe’de kullanılmaktadır. Sümerlerin Ay Tanrısı’nın simgesi olan “Yarımay”, bugün Türk bayrağında kullanılmaktadır. Roma ve Yunan medeniyetleri Sümerlerden oldukça fazla faydalanmışlardır; mesela yapılarındaki süslemeleri ve Tanrıları Sümer tapınaklarından gelir.

  Fakat biz bunu örtbas etmek için, Milattan Önce 2.000 yıllarında, yani Sümerlerden 1.500 yıl sonra başlamış olmasına ve Yunan medeniyetini, dünyadaki ilk medeniyet olarak dünyaya tanıttık. Daha da ilginç olanı, Yunanlılardan önce Mısır Medeniyeti başlamıştır; ama onlar da ancak Sümerlerden 1000 sene sonra piramitlerini yapabilecek uygarlık düzeyine gelebilmişlerdir. Mayalar ve iknalar; Sümerlerden 2000 sene sonra ziguratlarını aynı biçimde yapmışlardır."
  2 ... lanet olsun sana platonik
 7. 7.
  bir millet olabilmek ve blundugu topraklarin tapusunu alabilmek icin kac yillik tarihi ispatlamak gerekiyor. her milletin dibine inseniz baska bir millet cikar.

  bin yildir biz turkuz ve anadoludayiz yetmiyor mu?
  bugunku almanlar bin yil once ayni kani mi tasiyordu?

  grekler, ruslar, fransizlar, ermeniler, yahudiler? bin yildir ayni kani mi tasiyorlar? neden turk olma konusu zorlastiriliyor.
  1 ... gedikpasa
 8. 8.
  Öyle diyollaaaa.

  Bir bıkmadılar arkadaş herkesi türk yapmaktan.
  ... madlord
 9. 9.
  Türkler Türkmüş.
  Valla bak *

  işte bunlar hep Turan.
  1 -4 ... karasin
 10. 10.
  Sümerler türk değil.
  Sümerlere türk demek kazaklar, tuvalılar, uygurlar, kırgızlar, üzbekler türk değil demektir. Sümürlere türk diyenler türkler beyaz ırktır, orta asyalı altaylı değil, moğollarla, tunguslarla akraba değil diyen cahil art niyyetli şerefsizlerdir. Sümerler de elamlar gibi tarihden silinip gitmiş bir toplumdur .
  2 -4 ... yunayted