bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  maliye bakanı kemal unakıtanın, pek çok benzeri olan laflarından biri. sümerbank ın özelleştirilmesinden sonra söylemiştir bunu da. kendisine ilk tepkilerden biri de ilber ortaylı dan gelmiştir. ortaylı böylesine tarihi değerler hakkında söylenen bu lafı kınamıştır.
  (bkz: laf)
  5 ... suzergecer
 2. 2.
  (bkz: babalar gibi satarım)

  (bkz: o adamı tarihe gömeceğiz)
  2 ... insomniac
 3. 3.
  "Sümerbank'ın ismini tarihten siliyoruz elhamdülillah!" ???

  -kemal unakıtan-
  1 ... on dokuz
 4. 4.
  (bkz: mısırakıtan)
  ... mardukayolculuk
 5. 5.
  türkiye'nin bir dönemine damgasını vurmuş, kaliteli giysi üretimi ve çeşitliliği ile her zaman tercih edilen; devlete bağlı kurum (idi).

  şimdilerde sümerbank'ın yerini, yabancı giyim firmaları sarmış durumda. nike, adidas ya da beymen'den giyinmek statü farkı yaratır oldu halk arasında. bir 20 sene önce sümerbank bu saydığımız markalardan daha kaliteli ve daha ucuz mal üretmekte ve toplumun giysi bakımından da sınıflara ayrılmasını engellmekteydi.

  bir diğeri için: (bkz: süni ipek)
  1 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 6. 6.
  sevinilesi durum. ulan sanırsın sümerbank para basan süper karlı bir kuruluş, bk kafalı bürokratlarca kötü yöneltilip her yılı zararla kapatan bu kuruluşa cebimizden gör kaç milyon tl harcadık, devlet aklı ticari faaliyet içerisinde ki bir kuruluşu yönetemez, yönetme yetisine sahip değil. diyeceksiniz ki namuslu, dürüst, kafası çalışan börokratlarca yönetilse filan, yok arkadaşım öyle olsa dahi bir başka bürokrat gelir içine öyle bir sıçar ki finansa etmek için senin benim cebimden eşek yükü para aktarırlar, hasılı kelam en doğrusu devletin kar amacı güden ticari faaliyetlerden elini çekmesi.
  -2 ... klavuzu karga