1. 1.
  yeşilçamın unutulmaz ikinci adam oyuncusudur. bazen komiserin yardımcısıdır, bazen ustanın yanında kalfadır. kimi zamanda filmdeki jönün en yakın arkadaşıdır. tartışmasız bir yetenektir.
  5 ... kara hilal
 2. 2.
  türk sinemasının yüzakı karakter oyucularından ve gerçek sanat emekçilerinden biri olan unutulmaz aktör.
  ... hesmeralda
 3. 3.
  bursa'da kestane sekeri yapan vasat bir firmadir. turan firmasinin bolunmesinden sonra amblemin ust kosesine suleyman yazarak kardeslerinden ayrilmistir. eski santral garaj da faaliyet gostermekteydi fakat orasi yikilinca su an nerede oldugu biinmemektedir.
  ... sivrisinek
 4. 4.
  yılmaz güney filmlerinin kadrolu elemanıdır. süleyman turan'ı hiç kimse, hiçbir zaman kötü adam rolünde göremez, zaten onun o 'kibar' yüzü buna fırsat vermez.
  2 ... louis cyphre
 5. 5.
  (bkz: arda turan)
  1 ... hendrix
 6. 6.
  sadri alışık filmlerin de vazgeçilmez karakter oyuncusudur. en son yılan hikayesiisimli dizide komiseri canlandırmıştı. zira polis rolünü osman yağmurdereli gibi hakkıyla yapan usta oyuncu.
  ... karpuzkabugu
 7. 7.
  yaklaşık 160 tane filmde rol almış, 1936 istanbul doğumlu, aslen ressam olmasına rağmen sonradan film oyunculuğuna geçmiş, türk sineması'da iyi huylu ikinci planda kalan adam rolleri üstüne yapışmış olsa da, her türlü, sinemseverlerin gönlünü fethetmiş, sevgili dayım, dönme dolap ve baş belası filmlerinin senaryosu da kendisine ait olan emektar yeşilçam sanatçısı. en son yılan hikaye'sinde oynamıştır...
  1 ... faidelibilgi
 8. 8.
  sürekli temiz kalpli, sıcak kanlı adamı oynamış, pek de sevilen sinema oyuncusu.
  1 ... koko
 9. 9.
  ikinci adam denince akla ilk gelen isimdir. objektif bakınca üstadın jönlerden hiç bir açıdan eksiği yoktur lakin neden yıllarca hep uzaktan seven olmuştur anlamak zor.
  2 ... bugsbunny
 10. 10.
  sabah gazetesinde çizgi romanları da yayınlanmış olan sinema oyuncusu. kabadayı filminde cemil karakterini canlandırmıştır.
  3 ... yumurtanin fircalanmams tarafi