1. 1.
  internette dolanan iddia.

  süleyman soylu kimdir ? trabzon’un of ilçesindedir. akpli iç işleri bakanıdır. soylu’nun büyük annesinin adı fusku’dur. fusku ya da fuska ismi, trabzon’da çaykara, of ve sürmene coğrafyasında kullanılmaktadır, rumca böğürtlen demektir. soylu’nun annesi servet soylu, samsun/bafra’ya bağlı darboğaz köyü’ndendir. darboğaz köyü, 20. yüzyıl başlarında rum yerleşim yeridir. zaten soylu’nun teyzesi ve dayıoğlu gibi anne tarafından akrabaları, bafralı rum ailelerle evlilik yapmıştır. süleyman soylu’nun teyzesi miyaser reis, bafralı rum mehmet reis ile evlenmiştir.mehmet
  reis, rum lefter ile rum baraşkevi’nin torunudur.

  süleyman soylu’nun dayıoğlu sedat reis de bafralı rum nikola’nın torunu filiz reis ile evlilik yapmıştır. soylu’nun karısı hamdiye soylu, samsun/bafra, darboğaz köyündendir. hamdiye soylu’nun babaannesi hamdiye dinç,trabzon/dernekpazarı çalışanlar köyündendir. bu köyün eski adı rumca kalanas’tır.hamdiye soylu’nun büyükbabası dursun dinç’in köyü olan bayburt-aydıntepe’ye bağlı günbuldu köyünün eski adı ise rumca files’tir. süleyman soylu’nun karısı hamdiye soylu’nun atalarının geldiği başka bir köy olan trabzon-dernekpazarı’na bağlı ormancık köyünün eski adı makidanos’tur. daha bitmedi; soylu’nun annesinin ve karısının köyü olan darboğaz köyü’nün komşusu ikizpınar köyünün eski adı ayazma’dır. ayazma,rumca’da “kutsal su” anlamına gelmektedir. darboğaz köyünün komşu köyü alaçam da 20. yüzyılda rum yerleşim yeri olarak karşımıza çıkmaktadır.
  7 -1 ... wehmut
 2. 2.
  osmanlıyı geri getiriyoruz işte. gürcüden veziriazam, araptan vezir, rumdan vezir, kürtten paşa, damatlar vezir, şehzadeler var.
  türkler herzamanki yerinde gene, geri planda amele.
  hüloğğğ (bak bu yeni)
  14 -1 ... narcomedian
 3. 3.
  Rum, ermeni, kürt, türk gürcü olması zerre umrumda değil. Vatan için, ahlaklı, dürüst, kimseye çamur atmadan, toplumu bölmeden, germeden çalışsın yeter.
  2 -2 ... girabic peter
 4. 4.
  annesi nataşa babası coni pi.i olan malum s.l kesimin bir hainliği daha.
  3 -5 ... telefoncu ekrem ii
 5. 5.
  şaşırtmamıştır. nerede türk milliyetçiliği yapıp vatan millet ağlayan varsa genelde kanı bozuk çıkıyor.
  7 -1 ... eti cin baba
 6. 6.
  Ne kadar ruh hastası insanlar var ya? Yani köklerinde rumluk olması onu rum mu yapıyor? Dogru sizin didinizin didisi selanikli olunca siz ergenler selanikliyiz diye kivraniyorsunuz kavruk teninizle.

  Ya bir birakin bos işleri. Bizde trabzonluyuz. Rumlukta var ruslukta . Kalkıp birimiz bile bunu dillendirmiyoruz. Soylu' da hiçbir yakını da bunu dillendirmiyor emin olun. Çünkü biz türk ' üz. Bu topraklara da zerre hıyanet etmeyeceğiz. Boşuna beklemeyin avcunuzu yalarsınız. Bir karış toprağı için bu memleketin her birimiz canımızı veririz.
  1 -2 ... uzak diyarlarda evli barkli
 7. 7.
  Süleyman soylu soysuzların canını yaktığı içindir ki! Bunlar ne yapacaklarını şaşırmış hale gelmiş bizans çocukları iddialarıdır.

  Milattan öncesine kadar gitmiş adam o derece bir Mal! tabi inananlar ayrı bir maldır o ayrı konu. ona bakarsan istanbulun eski adı "konstantiniyye" ne demeliyiz! istanbuldakilerin hepsi yunan mı demeliyiz. Saçma sapan iddiadır.
  5 -3 ... desifreleyici
 8. 8.
  Eko trollerin ortaya attığı boş iddia.
  2 -1 ... yall
 9. 9.
  Eko trol değilim türk milliyetçisiyim, potamyalı tayyipe tapınan yavşaklar pkk ile masaya oturup ülkeyi aralarında paylaşanlara ses etmez gelir bize tatava yapar. Adam kalem kalem yazmış kimin anmesi babası kimdir nedir diye. Sanki adamların rum ya da gürcü ermeni arap oşması çok umurunuzda. Akp'nin önemli noktalarındaki hemen herkes gayri türktür. Bülent arınç kürttür mesela manisalı bilinmesine rağmen ya da hükümet sözcüsü ömer çelik o da kürttür. Yasin atay denen cumhurbaşkanlığı danışmanı tüekiyede türk yok ki akp sayesinde türk olmaktan kurtulduk diyrn araptır. Tayyip erdoğanın en halis kankası katarlıların biricik ortağı ethem sancak değil miydi ben niye türk olacakmışım türk olmaktan ar ederim diyen? Akplileri tek tek saysak doğru düzgün türk yöneticisi yok başta tayyip türk değil. Babası gürcü, annesi rizenin eski potamya yeni güneysu bölgesinden. Burası tayyip seçimleri kazandığında potamyaya hoşgeldin pankartları açan yer. Ahalisi müslümanlaşmış rumdur. Cümle alemde bilir bunu. Şimdi kalkmış inkar edemediklerinizi unutup bizlere laf ediyorsunuz. Pkk ile ben mi pazarlık yaptım? Mesela mevlüt çavuşoğlu dış işleri bakanı herkes antalyalı bilir fakat babasına antalyada kürt osman dendiğini kaç kişi bilir? Hepsi mi tesadüf? Niye hep türk olmayanlar ya da türklükle sorunu olanlarla dolu bu akp? Mit başkanı hakan fidanın ankaralı ya da denizlili olduğu söylenir fakat vanlıfır kürttür. Pkk ile açılım sürecini yönetmeye kalkmıştır. Sülalesinin bir kısmı hdplidir dağda olan kuzenleri vardır. Nasıl ama çok tesadüflü işler değil mi?

  Üstelik seçim döneminde ona buna rum kökenli ermeni kökenli diyende yine akp nin bakanı, belediyecisi onlara ses etmezler gelip ne olmuş rum kökenliyse diyor. Sorun değilse niye milletin kökenini diline doluyorsunuz lan? Afedersimiz ermeni diyen allahın rum-gürcü kırması olunca meden sorun olmuyor?
  3 ... wehmut