1. 1.
    süleyman soylu deyince akla iki şey gelmektedir.

1- akp hakkındaki sözleri:

- akp iktidarında şeffaflık yok
    - türkiye'nin en yolsuzluğa bulaşmış iktidarlarından bir tanesi.
    - belediyelerde, bakanlıklarda ve kamuda yolsuzluk.
    - halkın üçte biri yoksul."

https://mobile.twitter.co...tatus/1104106845327818754

2- mhp ve hdp hakkında söyledikleri:

yeni türkiye’de mhp’nin hiçbir kodu yok. mhp’nin kendisini chp’ye eklemlendirmesine çok sıcak bakanlardan bir tanesiyim, bu benim tezim uzun zamandır.(…)

bdp’nin boykotunun çok etkili olduğunu düşünenlerdenim. boykot referandumun en önemli sonuçlarından bir tanesidir. kürt meselesini türkiye’nin gündemine getirmiş oturtmuştur. (...)”

https://youtu.be/Hw-K4MezKyE
    6 -2 ... abd abd
  2. 2.
    süleyman seçik adındaki yönetmen kişi. ne alâka demeyin, çünkü içişleri bakanının adını zaman zaman onunla karıştırıyorum.
    ... oglan midir adam midir bilemem
  3. 3.
    içişleri bakanlığı.
    ... flat head
  4. 4.
    siyasetçiliğinden önce devlet adamlığı gelir.

devlet adamlığı vasfının hakkını vererek kolluk güçlerinin arkasında durup yaptırdığı terör, narkotik, narkoterör operasyonları yarının çocuklarının geleceğini temiz kılacaktır.

süleyman soylu'nun polisinin askerinin arkasında durarak dağlardan temizlediği 1 terörist,
    sokaklardan temizlediği 1 kilo eroin

dahi kendisini sevmeye yeter sebeptir.
    -1 ... telefoncu ekrem
  5. 5.
    '' DP Genel Muhasibi Özden Özbilun, Süleyman Soylu için “iç çamaşırlarının parasını bile partiye ödettirdi, 15 ayda 12 milyon lira harcadı ” demişti. Soylu da Özbilun hakkında tazminat davası açmıştı. Ancak Soylu bu dava sırasında partinin mahkemeye sunduğu faturalar nedeniyle zor durumda kalmıştı. Mahkemeye gönderilen belgeler arasında, vitamin hapları, Soylu’nun kaldığı otelde kullandığı mini bar ücretleri, lüks bir mağazadan alınan kravat ve gömlek ile, içinde iç çamaşırının da bulunduğu kuru temizleme faturaları çıkmıştı.'' (oda tv.)

bitmedi..

Muharrem ince, soruyor ???

“Süleyman'a bir sorum olacak. Sen bir partinin genel başkanıydın. O partide, giydiği donu, içtiğin birayı partiye kim ödettirdi ? '' (sözcü gazetesi)

ben demiyorum ha ben aktardım ..
    3 ... baris hemen simdi
  6. 6.
    Sert bir tavır.
    ... randomspr4y
  7. 7.
    gelmiş geçmiş en karizmatik bakanlardan biri.
    -3 ... ucgende alan
  8. 8.
    koltuk aşkıyla yanıp tutuşan biri.
    1 ... paganviodio
  9. 9.
    namert.
    ... lunarliftoff