1. 1.
  Doğuş Çay'ın patronu.
  Doğuş Çay'ın sitesinde şöyle tanıtılıyor:
  http://www.doguscay.com.tr/yonetimkurulu.html
  --------------
  01.01.1955 Rize Doğumlu olan Süleyman KARAKAN eğitimini ortaokulda bırakmış ve Rize ‘de babasının toptancı dükkanında çalışmaya başlayarak o dönemde ticaret hayatına atılmıştır. Uzun yıllar babasının yanında çalışan Süleyman KARAKAN 1985 yılında erkek kardeşi Cemal Alpaslan KARAKAN ile birlikte Doğu Çay işletmesi San. ve Tic. A.Ş'yi kurmuş ticaret hayatına büyük bir adım atmıştır.
  Türkiye’nin en büyük 500 şirketi sıralamasında 245.Sırada olan Doğuş çay; 2013 yılında Kraft gıdanın %100 hissesini satın alarak Patos, Cipso ve Çerezos markalarını bünyesine alarak Aksaray ili organize sanayi bölgesinde CiPS fabrikası kurup Ekonomiye büyük ölçüde katkı sağlamıştır.
  Süleyman KARAKAN Doğuş Çay olarak birçok (onkoloji hastanesi-okul)alanda yardımlarda bulunmuştur. Doğuş Çay Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Karakan evli ve 3 çocuk babasıdır.
  -------------
  Şahsın, benim özel olarak ilgimi çekmesine neden olan haber ise şöyle:
  -------
  Doğuş Gıda, 5 ay önce aldığı şeker fabrikasını sattı Kaynak: Doğuş Gıda, 5 ay önce aldığı şeker fabrikasını sattı.
  Milli Gazete'de yer alan haberde,"Firmaların şeker fabrikalarını üretmek için almadıkları ortaya çıktı" iddiası ileri sürüldü. Söz konusu fabrikanın birkaç gün önce satıldığı belirtilen haberde, Doğuş Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Karakan'ın konuya ilişkin açıklamasına da yer verildi.Buna göre Karakan, "Paramız yetmedi, aldık sattık. Ne var bunda?" dedi.Bütün bu sürecin ihale şartnamesine uygun olduğunu iddia eden Karakan, 5 aydır fabrikanın devrini neden yapmadıkları yönündeki soruyu ise, "Devlet sanayicisine yardımcı oluyor. Paramız yetmedi, aldık sattık. Ülke için şükredin" diye yanıtladı.
  ---------------
  Aklımıza kazınan cümle:
  *** Paramız yetmedi, aldık sattık. Ülke için şükredin. ***
  ... infomanyak
 2. 2.
  milli sermaye satılıyor adam ülke için şükredin diyor.

  ey güzel allahım parayı kime vereceğin hiç belli olmuyor gerçekten.
  ... flat head