1. ?.
  kemal anadol, chp'nin parti meclisi listesini açıkladı. bu listeye göre baykal'dan geriye 3 kişi kalmış görünüyor. bunlar; önder sav, faik öztrak ve mesut değer. başı kesilenler içerisinde en dikkat çekici olanlarsa; onur öymen ve yılmaz ateş.

  yeni listede çok dikkat çekici bir isim var; dr. süheyl batum. dikkat çekici diyorum zira, bir zamanlar bu şahıs; süleyman demirel ve hüsamettin cindoruk'un demokrat parti'nin başına, mehmet bayer'in yerine getirmeyi düşündükleri kişiydi. kendisi, liberal görüşlü bir kişi olarak tanınır.

  - chp'de ilginç gelişmeler oluyor. haydi! hayırlısı bakalım.
  2 -1 ... liberalisticcommunist
 2. 1.
  herhangi bir değişiklik yaratmayacak olan durumdur.
  (bkz: bir kurtarıcı olarak süheyl batum)
  -1 ... yazarneyazar
 3. 2.
  bu adam partinin içini çok karıştıracaktır, lakin baykalın gitmesi bile belkide bu gibi bir kaç adamın yönetimi ve partiyi manipüle etmesi için yapılmış olsun.
  ... ginnungagup
 4. 3.
  Biz kaç kişiyiz adlı sivil toplum örgütünün konuğu olarak Bursa'ya geldiğinde konuşmasını, insanlara hitabını birebir gözümle gördüğüm değerli bir Hukukçudur Süheyl Batum. Toplumsal olaylarda ve hukuk alanında çok doğru tespitleri olan bir profesördür de kendisi. Böylesine değerli bir hukuk insanının chpparti meclisinde görev alması chp için büyük kazançtır. Kendisinin adı bir veya iki sene önce kulislerde chp başkanlığı için de geçmişti. o gün nasip olmadı oana bu partiye girmek ve nihayetinde bugün partide görev alacak.
  1 ... shadowise