1. 1.
  Pedofili ya da sübyancılık ergenlik çağını doldurmamış çocuklarla cinsel ilişkiye girmektir. Sanılanın aksine pedofili bir erkek hastalığı değil. Ergenliğe girmemiş erkek çocuklarıyla birlikte olan kadınlar da pedofil sayılır. Cinsel istismara uğrayan erkek ve kız çocuklarının oranı hemen hemen aynı. Bir vakanın pedofili olarak nitelendirilebilmesi için kurbanla fail arasında en az beş yaş fark olması gerek.

  Sübyancılık insanlık tarihi kadar eski bir olaydır. Her devirde değişik isim ve kılıflar altında hep olagelmiştir.Bu bazı insanların yetişme, yetiştirme biçimleri ile biyolojik sebeplerle gelişen bir bozukluk olarak değerlendirilmektedir.

  Sübyancılık psikiyatride " parafililer" başlığı altında bozukluk olarak sınıflandırılmıştır.

  "Para" yunanca da "yan" philia" ise "sevme" manasına gelmektedir.

  Değişik sevgi ve ilişkiler olarak Türkçe'ye adapte edilebilir.

  DSM-4 isimli Amerikan Psikiyatri Birliğinin sınıflandırılmasında Parafiliya : normal dışı, alışılmadık fantaziler üretme, anormal cinsel dürtüler sergileme ve davranışlarda bulunma olarak tarif edilmektedir.

  Bu garip sevgi ve davranış biçimleri kişinin kendisine, kendi cinsinden veya karşı cinsten birine, bir çocuğa, insan dışı bir canlıya, cansız objeye yönlenebilir.

  ilgi-dürtü, sempatinin pratiğe aksetmesi gerekmez, duygu ve düşünce ekseninde kalması halinde bile parafili söz konusudur.

  Parafili teşhisi koyabilmek için aşağıdaki kriterler gereklidir :

  1.) Kişide huzursuzluk, sıkıntı, sosyal alanda gerileme, mesleksel ve işlevsel aktivitelerde olumsuzluklar olmalı. Hobileri varsa bunlarda aksamalar ve evli ise aile ilişkilerinin bozulmuş olması gerekir.

  2.) Parafiliklerde kanun dışı eğilimler ve dürtülerin olması , suç işlemiş yada suça yatkınlıkları artmıştır.

  3.) Kendi aralarında sonu ölümle bitebilen şiddet davranışları olabilir.

  4.) Sapmış cinselliklerin tatmini için her türlü fiil göze alınabilir.

  Bu insanların işledikleri suçlar birbirine çok benzer, fotokopi gibidirler.

  (bkz: Pedofili)

  (bkz: parafili)
  2 -3 ... antilopyawrusu
 2. 2.
  18 yaşını doldurmamış kişiyle ilişkiye girmektir. günümüzde artık olgun bir kişinin kendinden yaşça küçük biriyle iliskiye girmesi sonucu, subyancı durumuna giriyor.* *
  1 -7 ... turmalin
 3. 3.
  (bkz: içindeki çoçuğa tecavüz etmek)
  2 -1 ... baskadabiseydemicem
 4. 4.
  iktidarsiz ve parafilia halindaki ruh hastasinin egilimidir.
  1 ... silent trapper
 5. 5.
  (bkz: nambla)
  ... ben hep 17 yasindayim
 6. 6.
  günümüz gençleri arasında, kendinden yaşça çok küçüklere ilgi duyanlara (özellikle kız, kendinden küçük erkeğe ilgi duyuyorsa) , söylenen alaylı bir söyleyiş özelliği katan kelimedir.
  -2 ... konserve
 7. 7.
  salt ergenlik çağına girmemiş çocuklarla birlikte olmaya değil; henüz olgunlaşmamış çocuklarla veya gençlerle birlikte olma isteğine de denir.
  15'lik peşindeki 25'lik adam da bir sübyancıdır, 20'lik peşinde koşan 35'lik de, 17'likle evlenen 71'lik de, 25'lik isteyen 60'lık da.
  en kötüsü de, sübyancılığın gelişmemiş toplumlarda normal sayılması ve hatta bunun ailelerin izniyle meşru kılınması, eğitimli toplumlarda da "iyi anlaşıyorsak yaş farkının önemi ne", "erkekler de geç olgunlaşıyor ama" lafıyla savunulması. kendi rızasıyla oldukça büyük biriyle birlikte olan bir insanın ise, psikolojik sorunları, ailevi problemleri vardır ve küçükken travmalar geçirmiştir.

  olaya yaşı küçük taraftan bakarsak; küçük taraf, o diri vücudunu, abisi/babası/dedesi yaşındaki sübyancıya kullandırır.
  sübyancı gözüyle bakarsak; şimdiye kadar girmediği delik kalmayan sapık, o buruşmuş ve deforme olmuş vücuduyla, gencecik kızın/erkeğin taze bedenini kullanır. oysa herkes kendine yakın yaşlardaki bir partneri hakeder.

  kendisi 25 yaşındayken, yeni doğmuş bir bebekle birlikte olmayı düşlemek gibidir sübyancılık.
  8 -4 ... icimdeki deniz
 8. 8.
  (bkz: hüseyin üzmez)

  ya da;

  (bkz: sapık)
  1 -1 ... la havle vela corvette
 9. 9.
  küçük çocuklara sarkan, insan demeye bin şahit isteyen, yaratık.
  1 -2 ... pessimisticstyle
 10. 10.
  bebeleri elleme semptomlarıyla harmanlanmış ruhsal bir rahatsızlıktır. Aşağıdaki linkte de sevimli(!) bir kliple pekiştirilmiş halini izleyebilirsiniz.

  [https://video.uludagsozluk.com/v/habibi-13580/

  &feature=related ]
  1 -1 ... lordprocell