1. ?.
  2 işi bir arada yapmak, hem bilgisayarın başında bir tarafta msn falan açık sözlük açık hem de bi taraftan sözlükte yarın ki sınav hakkında işine yaracak bişeyler arayıp okuyarak özet çıkarmaya üşenip buralarda aranarak ders çalıştığını sanma işlemi amma velakin çalışmıyosun takılıyosun
  ... fatesan
 2. ?.
  aslında çok etkili bir yöntemdir. çünkü hem kafanız rahatlamıştır, sözlükte neler oluyor diye düşünmezsiniz ders çalışırken hem de konuyu ister özet ister esprili bir şekilde anlarsınız, kafada daha kalıcı olur. ama sınavda hoca buradan yazdıklarınıza not verir mi vermez mi orası tartışılır. * *
  ... brujita
 3. ?.
  (bkz: sözlükte öss ye hazırlanmak)
  ... sozlugesozlukdiyenyazar
 4. ?.
  (bkz: ödevini sözlük yazarlarına yaptırtan insan i)
  ... zargana
 5. ?.
  kişler hakkında araştırma ödevlerinin yapılabileceği platformdur. çünü yazarların hepsi hayatlarınında o kişiyle ilgili bütün duyduklarını kendi yorumlarıyla yazmaktadırlar. kişide ödevi için gerekli bilgileri kitapta yazılı olmayanları bile buradan bulabilir.
  ... markasiz
 6. ?.
  sözlükten ders çalışmak çok fazla yarar sağlayan bir durum değildir fakat ders çalışırken bunu sözlükle paylaşmak daha verimli ve çalışılan dersin akılda kalması konusunda daha etkilidir. *
  1 ... vend avesta
 7. ?.
  insanın kendini kandırmasının en güzel örneklerinden biridir.

  - evet butafor sana yalan söyledim.
  ... butafor
 8. ?.
  bütün entryler tanım içerdiği için, hem genel kültüre hem de derslere faydalı olduğu bir durum.
  ... coskun373
 9. ?.
  sözlüklere yeniden dönmemin temel nedenlerinden biridir bu durum;
  şöyle ki:
  * sınav dönemlerinde vize /final farketmiyor artık lanet olası biriken koca koca slaytlardan bıkkınlık geçirip sözlüklerde aranma.
  * sözlüklerde salt bilgi verme yerine; araya güzel komiklikler, şakalar sıkıştıran değerli, ilim irfan sahibi yazarların olması.
  * bu yazarlara haklı minnetarlığın getirdiği yüksek doz saygıyı izlemleme.
  * bu yolda kendimin de bilim olsun, sanat olsun , spor olsun , genel kültür olsun; çeşitli dallarda deli gibi bilgi arayanlara yardımcı olacağıma olan inancımdan dolayı bunların bileşkesi olarak; sözlüklere dönmem.

  sonuç burdayım hayırlısı mı desem...
  ... docent oetker
 10. 1.
  biraz zor ama eğlenceli oluyor. Derste işlediğimiz kuramları, kuramcıları buluyorum, okuyorum. Bugün de ekleme yapıyorum, süper tekrar oluyor. Kesinlikle Tavsiye ederim.

  160 boylu kızlar, mini eteklilerin namusu, tayt giyen kızın asıl amacı gibi teyyare başlıklar arasında kaybolup gidecek Biliyorum ama olsun sözlüğün seviyesi yükselir belki, bi umut.

  Okuyun ha yazdıklarımı, kpss' de falan çıkar, mars demişti dersiniz. *
  5 -2 ... katmerlimars