1. ?.
  acınası bir halde olmaktır. burada ortam kurup, buradakilerin nick altına yalakalık yapıp, buradaki insanlarla görüşüp, sevgili edinip, sadece ama sadece burada; sanal bir platform olan sözlükte yaşamaktır.

  baştan belirteyim; yarası olan her asosyal, 1 haftadır yıkanmamış kokuşmuş genç dilediğince gocunabilir. sözlüğü sadece bir meşgale, bilgi alışverişi, eğlenme ortamı olarak gören, kafası uyduğunda arkadaş da olabilen insanlar muaf tutulmuştur. çünkü onlar arkadaş arayışı içinde değildir, denk gelirse olur.

  ama, fakat ve lakin, bu cins işte o kadar asosyaldir, normal hayatta o kadar yüzüne bakmayan, arkadaş olmak istemeyen çoktur ki gelir sözlükten edinir arkadaşlarını. edinmesi sorun değil, sorun olan araması. buradan arkadaş mı aranır lan? pis asosyaller sizi. denk gelirse olun ama yani bu arayış nedendir.

  zirvelere falan da gitmeye kalkışır bu tipler ahahah. gören de sosyal biri sanır ama tek arkadaşı sözlüktür. sözlük olmazsa o bir hiçtir. sözlük varken de hiçtir aslında ama bunun farkında değildir.

  velhasıl; yapma demiyorum hobi olarak gene yap.
  6 -8 ... rapunzel kibrit satar
 2. ?.
  sosyal paylaşım ağlarının an etkilerinden biridir. toplumdaki iletişim kopukluklarına neden olan durumdur.
  ... baygoktan
 3. 1.
  sözlükte adam olmakla gerçekleşecek hadisedir yazıktır.
  -1 ... la haine
 4. 2.
  hadi arkadaş edindin insan bir kez bile buluşup adamı bir tanımaz mı ?
  -1 ... koca bir ve ikizleri
 5. 3.
  birde asosyaller ölsün denilse tam olacak hadise. daha ne yapsınlar ne yapalım yani.
  -1 ... shadowassasin
 6. 4.
  sizin asosyal olmak tabirine ters bir davranıştır.

  botlarla buluşmuyoruz ki arkadaş, o da insandır.
  -1 ... opus magnum
 7. 5.
  "sözlükten çevre edinemeyecek kadar asosyal olmak" ile mukayese edilebilecek davranış.

  sözlükten çevrem yok, zirveye falan katılmışlığım da yok, vakit de yok ama; sözlükten çevre edinmek asosyalliği değil, sosyalliği gösterebilir ancak.

  bazı insanlar vardır; "şuradan mı çevre edineceğim?", "çevre edinecek bura mı kaldı?", "bunlar mı benim dengim, buradan çevre edinemem ben..." diye dolanıp durur ortalıkta. oradan çevreydi, buradan edindiydi derken mal gibi asosyal olarak kalırlar.

  sosyal insan; girdiği her ortamdan çevre edinebilen insandır zaten. yoksa gitsen; ingiliz kraliçesi'nin g.tünü yalayıp arkadaşı olsan; bu seni sosyal yapmaz. yapsa yapsa ingiliz kraliçesi'nin ibrikçi başı yapar.

  ben pek sosyal bir adam sayılmam. yalnızken de mutluyumdur. ancak tanıdığım bütün sosyal insanların en önemli özelliği; girdiği her ortamda çabucak çevre yapmalarıdır. adamı gece kulübüne götürsen; bir bakmışsın bütün kılabırların kankası olmuş. türkü bara götürsen, bir bakarsın zurnacıyla enseye şaplak g.te parmak halaya durmuş. nezih restorana gidersin, bi bakmışsın pahalı kıyafetli bir dayıyla inşaat işine giriyor, inşaatın önündeki bir kahveye gidersin, bir bakmışsın inşaatta çalışan bir dayıyla sıcaklardan dert yanıyor.

  o yüzden; sözlükten çevre edinmek kesinlikle bir asosyallik göstergesi olamaz. ancak sosyallik göstergesi olabilir. madem bu kadar asosyal-sosyal sınıflandırmasına düşkünsün; uyuma, kendine bir çevre yapmaya bak çamurdan da olsa... iş o taraflara giderse; "madem bu kadar sosyalsin de, sözlükte ne b.k yiyon?" derler, biçimsiz olur, ayıp olur...
  2 -1 ... kekeme
 8. 6.
  pc başında göt büyütmekten farkı yok.
  ... karpuzlu votka
 9. 7.
  face, msn, twtr hiç birini kullanmadım bu güne kadar. sosyal ağlar insanı asosyalliğe iter hep bunu savunurum. buraya geleli de 1 hafta anca oldu. takip ediyordum burayı ve hoşuma gitti arkadaşlarım artık face'de bekliyor ama açmayacağım. buraya yeni insanlar tanımak, yeni arkadaşlıklar kurmak için geldim. ben şimdi muaf kısımında mıyım yoksa asosyal miyim? umarım ilkidir ben öyle olduğumu düşünüyorum.
  ... bigbadtrip
 10. 8.
  henüz bu hale kadar düşmedim dediğim başlık.
  ... sempatikdana