1. 1.
  bir dönem kendileri ile barışmaya çalıştığım insanlar. ama sonra fark ettim ki bunların aradığı gerçek değil. gerçeği arayıp islam bulunamaz demiyorum. bunlar islam'ı ezberleyip gerçeği ona uydurmaya çalışıyorlar. o zaman beni asla olduğum gibi kabul edemeyeceklerini anladım. çünkü karşımdaki soran, arayan bir insan değil, islam'ın bir militanı.

  elbette sözlükte sevdiğim müslümanlar olsa da, bu militanlar ile uğraşmaya gerek yoktur. elbette zihinlerindeki mühür açılana dek.
  3 -2 ... raynor
 2. 2.
  sözlükteki hasan mezarcılarla bir araya gelip körling oynamalarını istediğim yazar topluluğu. takımların ismi sikimde değil ama kesin tırt bir şeyler olur.
  1 -1 ... fhmer
 3. 3.
  sözlükteki ateist yada başka birşeye inanan insanlarla hiçbir derdi, sorunu olmayan arkadaşlardır. hümanisttirlerde bunlar. insanları, doğayı, börtü böceği severler. harama el uzatmazlar. iyi insanlardır vesselam.
  2 -2 ... bagcio
 4. 4.
  sözlükteki çoğunluktur.
  1 ... miracelli
 5. 5.
  sözlükte müslüman-yahudi-hıristiyan-ateist-budist gibi ayrımların yapıldığını bilmeden sözlüğe üye olmuş insanlardır.

  dışlanmışların kendini dışlayanları dışlaması sonucu hedef kitle halini almış kimselerdir.
  2 ... antisosyal
 6. 6.
  sanıldığı gibi cahil, yobaz olmayan, ateiste, putpereste, budiste, yahudiye, hristiyana sonsuz saygısı olan kimselerdir.

  müslümanım. hiç pis koktuğumu hatırlamam, cennette bakire kız çocukları var alayına kayıcam diye ibadet etmem, allah'a olan inancımla doğru orantılı olarak yaşarım. bir yaratıcıya inanmasaydım bile yine doğru olarak gördüklerim doğrultusunda yaşardım. cehennemde yanmak gibi bir korku içerisinde sapıtmış şekilde hiç inanmadım, eğer cehennem varsa ve yanacaksam hak ederek yanarım.

  bunlar sübjektif gelebilir ancak inanıyorum bir çok müslümanın bu şekilde düşündüğünü. şimdi ters açıdan bakalım;

  ateistsin, tanrıya inanmıyorsun ama inananlara ve sana göre farklı düşünenlere kokuşmuş, gerizekalı, boşinanç sahibi diyebiliyorsun. hangimizde hoşgörülü? hangimizde saygılı? hangimizde ahlaklı?
  5 -2 ... carmadon
 7. 7.
  (bkz: sözlükteki genç muhafazakarlar)
  neyi korur bunlar? milli değerlerimizi mi? onun için dimi konyada israil uçakları deney yapıyordu. acaba kimi vurmak için?
  yalan her şey yalan. ''imanın ve paranın kimde olduğu belli olmaz'' demişler hakkatten doğru demişler. ben köle olamam.
  4 -4 ... la purga
 8. 8.
  nasıl tanımlayabilirim ki bunu. burada yazılan bir sürü ateşli tanımın altına ne diyebilirim ki: hepiniz yanlışsınız, abartmışsınız desem eminim bende kafalarında ki o at gözlüklü inançlılara dahil olacağım.

  benim inancımda hoşgörü var,
  bağışlama var.
  paylaşma var.
  affetme var.
  sevgi var.

  denebilir ki nerde bu hoşgörü.. haklısınız yok!
  paylaşma yok!
  sevgi yok!
  affetme yok!
  bakınız bunlar dinin getirdiklerinden çok insan olmanın getirdiği duygular aynı zamanda.
  herkesin içinde neye inanıyor olursa olsun bu var. kimse inancım yok diyemez hiçbirşeye inanmıyorum diyen ateist bile inanmamaya inanmıştır.

  dinimi,
  yardım etmenin sevabını,
  her zaman dua etmenin faydasını bana babam öğretti,

  kimileri sözde dindarların içinde laklak eder (sabırdan lütuftan hayırdan paylaşmaktan bahseder) kapısına gelen muhtacı yüzüne bakmadan çevirir.
  kimileri bir tel gözükmesin istediği o başına ipekten eşarplar takar.

  şimdi müslümanlık son damlasına kadar sömürülmekte, kadınlar bir günah çukuru olarak görülmekte, müslüman hacı hocalar çocuk denecek kızlardan tahrik olabilmekte, ağaçlar cinselliği çağrıştırdığı için kesilmekte ve insanlar temelinde hoşgörü olan dinin yönetiminde taşlanarak öldürülmekte iken nasıl anlatayım ben size babamın öğrettiklerini..
  nasıl ispatlıyayım size..
  gönül meselesidir. alahın verdiği aklı kullanmak insana kalmış bir şeydir.
  1 ... yaer buyrun benim
 9. 9.
  birinin götünden kan çekmedikleri sürece senin benim gibi insanlardır.
  3 ... der meister
 10. 10.
  türkiye de müslüman olmak sözlüğe gelip de kendi gizli, isteyerek veyahut istemeyerek yaptığı hataları günah çıkararır gibi ortalığa sıçmak demektir. sözlükte sıkça karşılaştığım bu grup tan artık midem bulanır hale geldi. müslümanım derler küfrün birini bir milyona koştururlar entry lerinde. kendi yedikleri haltları da başkası yiyormuş gibi dile getirirler. klavye ve kahvehane şovalyeleridir kendileri. sakat zihinleriyle düşündüklerini başkaları yaşıyormuş gibi lanse ettirmek için kırk takla atar, bunu da din e hizmet sanarlar. güzel ahlaktan bahsetmektense ağızlarından düşürmedikleri fuhuştan başka konu bilmezler. ahlak bizim göbek adımızdır deyip o zirve senin bu zirve benim salınırlar. diğer eli s*~~kinde olan yazarlardan bahsetmiyorum ama bunlardan da en az onlar kadar tiksinir hale geldim. bir tanesi de hizmet ettikleri güzelliklerden bahsedemezler. anca kendinden görmediklerini karalama politikasından öteye gidemezler. biri de örnek alınacak müslüman değildir. hiç değilse dinini gerçekten yaşayanlara saygımızı kaybetmememiz açısından sözlükteki mış gibi yapanların kendilerine çeki düzen vermelerini temenni ediyorum.
  ... mahalle felsefecisi