1. 1.
  utanç verici bir durumdur. kürtleri isyana, şiddete ve teröre gitmekten başka şans bırakmayarak terörü bile meşru hale getiren başlıklardır.

  evet, kürt halkının eleştirilecek pek çok yönü bulunabilir. özellikle göç eden kürtlerin büyük şehirlerde yarattığı sosyolojik problemler, yerleşik kürtlerin aşiret ve berdel yapısı buna dahil edilebilir.

  ancak bu sorunlar etnisite ile alakası olmayan bir durumdur. her toplumun hatta gelişmiş toplumların bile bir dönem yaptıkları, türklerin de yaptığı, bir durumdur.

  göç eden her toplum sosyolojik problem yaratmaktadır. almanyada bir dönem türklerin barlara girmesi yasaklandı ve onlar için ayrı bar açıldı mesela eğlenmeyi bilmedikleri için.

  bu işi göç durumuna vermemeyi cehaletinize veriyorum. bu işteki asıl suçu o halkı eğitmeyen devlettir.

  sözlükteki kürtler de bu ırkçı bastardların gazına gelmesinler. hala barıştan ve kardeşlikten yana olan benim gibi türkler nefes almaktadır.
  22 -23 ... parsomen
 2. 2.
  bu adamların bir de gibi ortamlarda pkk ile kürdü ayırdığını söyledikleri görülür. haak tü yapılacak bir durumken susulur, susulur.

  malazgirte bu kürt kardeşlerimizle girdiğimiz hatırlanır.
  milli mücadeleyi bu kürt kardeşlerimizle verdiğimiz hatırlanır.
  okulda kürt aşiret çocuğundan yine bir kürtle omuz omuza verilerek dayak yendiği hatırlanır.

  ancak ırkçılar anne sevgisi bile görmemiş kimselerdir. zaten annesinin bu ırkçıları sütçüden yapmış olmaları yüksek bir ihtimaldir.

  ayrıca bu ırkçı yavrukurtlar kazara kürt doğsaydı, elinde silahla türk askeri avlıyor olacaktı gerçeğini de idrak etmek gerekir.

  dünyadaki tüm ırkçıların birbirine düşman olsalar da, aslında birbirlerinin söylem ve hareket olarak tıpa tıp aynısıdır.
  8 -3 ... parsomen
 3. 3.
  gereksizdir. doğru olmayan konuları dile getirerek, deyim yerindeyse götünden uydurarak ayrım ve prim yapmaya çalışan zavallı yazar işidir. acınasıdır. tarihine bakmayandır.

  merak edene: bu memleket sadece türklerle kurulmadı. doğudan gelip çanakkalede vatan uğruna şehit olan yüzlerce kürt genci vardır. inan(a)mayan gider bakar şehitliğe. kurtuluş savaşı döneminde şark cephesinde türk kardeşlerine yardım eden ve zaferin kazanılmasını sağlayan kürtler de vardır.

  kürt demek pkklı demek değildir. ayrımı düzgün yapmak gerekir.

  bunu kürt olmayan, ama kardeş bildiği kürtlere laf atılmasına ve dalga konusu edilmesine seyirci kalmak istemeyen bir yazar yazdı.

  buraya da yazıyorum tekrardan. gerekirse 382975208342823687263927 kere yazarım:

  (bkz: kürt türk kardeştir)
  (bkz: ayrım yapan kalleştir)**

  edit: ahan da ayrım yapan biri çıktı. kusura bakma kardeş.ne yaparsan yap.kardeşleri birbirine düşürmek g.t ister biraz.
  9 -3 ... caylakgeldimcaylakgidicem
 4. 4.
  kürtlerinde bu vatanın evladı olduğu unutulmaması gereken durumdur.

  son aylardaki terör oyları sebebiyle kürtlere laf atan arkadaşlar unutmamalı ki onlar soyları ne olursa olsun kürt değil teröristtir. kürtler türkiye cumhuriyet'inin kurulması için ellerinden geleni yapmış ve biz türklerle kardeşiz diyerek en güzel cevabı vermişlerdir. fakat türkiye'yi nasıl böleceklerini ve nasıl yıpratacaklarını düşünen insanlar cumhuriyet'in kuruluşundan bu yana sürekli bu milletin insanları arasında alevi - sunni, sağcı - solcu gibi ikilikler çıkarmaya çalışmışlardır fakat onlarla başarılı olamayacaklarını gördükleri için bilmem kaç yıldır türk - kürt kardeşliğini bozmak için elinden geleni yapıyorlar. doğudaki bazı cahil insanlarımız ise o adamların oyununa gelmiş ve böyle sözde bir ayrımın olduğuna inanmışlardır. ve ben burda bunu görüyorum ki o cehalete sahip insanlar sadece doğuda değil türkiye'nin çoğu yerinde var ve onlarda kürtler hakkında ileri geri konuşarak ülkemizi bozmak isteyen insanların, grupların, devletlerin, ... oyununa gelmektedirler.

  türkler ve kürtler kardeştir. bu ülkeyi bölmek isteyen kim olursa olsun teröristtir, kalleştir.
  5 -1 ... mrrepla
 5. 5.
  birarada yaşam felsefesinden uzaklaşılan bu günlerde ne hazindir ki yükselen olgudur. halkların kardeşliğini unutmuş olup, sürekli olarak hakaret içeren başlıkların açılması ve de girilerin yazılması nefreti körüklemekten başka bir işe yaramamaktadır.
  5 -3 ... musmula
 6. 6.
  bu ırkçı yazarlar bilmelidirler ki;

  -osmanlı ve selçuklu döneminde doğuya kürdistan denirdi
  -mücadele dönemi tbmm'sinde doğudan gelen vekillere kürdistan vekili denirdi.
  -kürtler, sevres anlaşmasında onlara devlet kurulacak olmasına rağmen türklerle birlikte savaştı.

  ayrıca bu yaptıklarının tolkiens'in türklere ork demesi kadar saçma olduğunu bilmeleri gerekir.

  gerçi size ork bile fazla ya neyse.

  edit : özenle belirtmem gerekir ki ork kelimesinin fazla olduğu ait bulunduğum kadim türk halkı değil, kadim türk halkına aslında ait olmayan ırkçı fırlamalardır.
  9 -12 ... parsomen
 7. 7.
  (bkz: almanya daki türk düşmanlığı)
  (bkz: fransa daki afrikalı düşmanlığı)
  (bkz: amerika daki zenci düşmanlığı)
  2 ... wokaltwinter
 8. 8.
  sözlük'teki türk'lerle ilgili başlıklardaki ''türk'' sözcüğü yerine''kürt'' yazılması durumunda ortaya çıkan düşmanlıktır.

  (bkz: faşist türk solcusu)
  (bkz: adi türk)
  (bkz: dünyanın en çirkin kızlarının türk kızları olması)
  (bkz: abazan türk erkeği)
  (bkz: abd li kıza 10 türk ün tecavüzüne üzülmemek)
  (bkz: 40 türk hastalığı)
  (bkz: cihana korku salan türk)
  (bkz: gestapo türk)
  (bkz: bütün türk erkekleri kırodur)
  (bkz: bir türk vatandaşının vampir olması)
  (bkz: bitik türk gençliği)
  (bkz: armut vücutlu türk erkeği)
  (bkz: alternatif türk işkenceleri)

  (bkz: sözlük teki türk düşmanlığı))
  (bkz: türk deyince eyvallah kürt deyince hafazanallah)
  5 -3 ... annabell lee
 9. 9.
  Türkiye genelindeki düşmanlığın sözlüğe yansımış halidir.

  Ayrıntılar az sonra...
  1 -1 ... kizilmaske
 10. 10.
  türkiye de yaşanan bir olayın sözlüğe yansımamasını beklemek saçmalıktır.
  1 ... spor tutkunu disi