1. 1.
    sözlükte takılan feminist yazarlardır.
    ... insan
  2. 2.
    Bu yazarlar kadını aşağılamaya çalışan,kadınların haklarını hiçe sayan yazarlara karşı antigüç oluşturabilirler.
    (bkz: evet o benim)
    3 -1 ... alem
  3. 3.
    (bkz: sazan avı)
    ... eurasia
  4. 4.
    erkeklere an itibari ile takan yazara karşı başlık canlandırma girişimimdir.
    1 ... kaplan85
  5. 5.
    (bkz: kuresel ikinma)
    (bkz: selia)
    (bkz: ragnarok)
    (bkz: hydrangea)

not: aradım taradım bunları tespit ettim şimdilik. kızlar femen'e üye olun yeminle protestonuza koştura koştura gelmeyen top olsun.*
    -1 ... carcass
  6. 5.
    feci eksilerler.
    1 ... change23
  7. 7.
    Twitter kim kardeşim bize Uludağ dediler geldik. iyi etmişiz. Kafalara bak.
    3 -4 ... pir i feminist
  8. 8.
    Yaz, alpertunna.

Feminist->kadinci.

Bizim gibi bir evde (tipik karadeniz-balkan) yetisen insan otomatik olarak kadinci&anaerkil bir yapi icerisinde buyuyor.

Bu iki kulturde kadinlarin rolu erkeklerden daha buyuk, boyle olunca kadinlar kendilerinin ikinci plana atilmasina izin vermiyor, dogan-yetisen cocuklarini da buna gore yetistiriyorlar.

Turkiye, ne bileyim italya, helen ulkesi gibi ulkelerde (guney avrupa-greko romen) genel olarak hissedilen roma imparatorluk kulturunun devami olan kulturde kadin o denli onemli bir varlik degildir.

Ornegin bir sivas’li, atina’li, floransa’li cocuk-ergen erkek usak annesinden su isteyince “kalk kendin al” ile “omrunu yediniz, bitirdiniz” tarzi bir yaklasim gerceklesebilir, ya da kalkip o su anne tarafinca cocuguna getirilebilir.

Benim cocuklugumun gectigi evdeki olusabilecek versiyonuna bakalim;

+anne bir bardak su getirebilir misin?

-(anne daha konusamadan)

+-kalk ula kendi suyunu kendin al! O kadin senin hizmetcin mi?

Duruma gore bir tokat, ya da bir sovus (kufur) ile de taclandirabilir evin buyuk erkegi. Evet evet, buyuk erkek, duruma gore abi-baba olabilir.

Kadinin kendisinin oz savunma yapmasina gerek olmadan gelen saldiriyi evin diger erkeklerinin davranislari ile savusturabilir.
    1 ... alpertunna
  9. 9.
    Uludağ bizimdir diyen yazar...onikinci nesilsin....sen daha bebeyken biz burda eşitlik savaşı veriyorduk. evet.
    5 -1 ... sezenist a feminist
  10. 10.
    hayır uludağ bizimdir.
    -3 ... anto