1. 1.
  son yılların malesef ki yükselme eğilimindeki faşizminin yansıması olarak sosyal medyada ve internet sözlüklerinde görülen ''benim gibi düşünmeyeni linç ederim'' mantığıyla hareket edenler yüzünden birçok kişi kendini ifade edebilmekten imtina eder hale gelmiş durumda.

  kimse çıkıpta bu ülkede faşizm yok demesin. çünkü azınlıklara, bazı mezhep gruplarına aleni tehdit içeren, onları sürekli ''öteki'' pozisyonuna düşüren, etiketleyen geçmişin ve bugünün olaylarının tamamını onlara mal eden insanlar yüzünden zaten düşünmek ve kendini ifade etme korkusu yaşayan insanların varlığını biliyorum.

  hakiketen şuranın daha tartışılabilir, daha özgür bir yer olmasını istiyorsak bizim gibi düşünmeyenlere, hayata farklı pencerelerden bakanlara( ki bu çok normal.) hakaret etmek yerine, fikirlerimizle cevap verebilmeliyiz.

  okurken ''bir insanlık vardı, ne oldu ona?'' gibi sorular sormamı, hayatı sorgulamamı sağlayan yazarları ve onların şakşakçılığını yapan bir güruhla kime-niye,neden yazayım?...hissinden kurtulamadığım bir yer artık burası benim için. bir de bir iki dostla selamlaşma yeri.

  hepsi bu...
  5 -1 ... adimsonbahar
 2. 2.
  türkiye'de ota-boka faşizm dendiği için o tanımdan nefret eden insanların olması gayet normaldir. insanlar işine gelince birileri hakkında "ne yani sevmek zorunda mıyım?" derken faşist olmaz mesela ajdar anık'a ağız dolusu küfür ederken, tüm fenerbahçelilerin, galatasaraylıların, beşiktaşlıların annesini seveyim derken faşist olmaz! biri çıkıp "kürt özgürlüğü ve kürt mücadelesi takdir edilmelidir" dediği zamanda "faşist" olmaz.

  ne zaman biri "türk" dese faşist olur ki anlamış değilim marksistlerin empozesi ile tüm dünya milliyetçileri aynı isimle adlandırılmıştır. faşist kimmiş? milliyetçiymiş! vay anasını kimmiş bu milliyetçiler? italyan, romen, ingiliz, alman, fransız, latin alayına faşist denmiş.

  özgürlüğün içine sıçıldığı bir dünya da yaşamaktan nefret ediyorum! her yapılan harekete " bu benim özgürlüğüm" kılıfını uyduran ibnelerden tiksiniyorum! demokrasinin milli demokrasi olduğu bir ülke'de yaşamın çok daha iyi olacağını biliyorum. dershaneden çıkıp evine gitmekte olan bir kızın yanmayacağı, 5 yaşındaki bir çocuğun kürt-teröristler tarafından babasız bırakılmayacağı bir ülkede adam gibi yaşamayı istiyorum!

  sözlük faşizmi! kimmiş o faşistler? kaç italyan var bu sözlükte bir italyanadam vardı sildiler o faşist miydi?

  bırakın şu boş marksist dayatmalarını. faşizmmiş hah. buz gibi türk ırkçısıyım! çocuk katillerine- marksistlere, yobazlara yazacak en güzel satırlarımı yazıyorum bu sözlükte her daim. neyi tartışacağım?

  hepsi bu...
  3 -2 ... kurtcebe noyan