1. 1.
  sözlükte fethullah gülen ve ekibinin siyasi içerikli başlıklara meze edilmesinin, dine saldıranların sürekli ondan bahsetmesinin, muhaliflerin her kötü işin altında onun adını aramasının altındaki asıl nedenin ne olduğudur.

  sözlük genelde eğitim seviyesi yüksek, özgür bir aile ortamında yetimiş, türkiye standartlarına göre gelir seviyesi yüksek kişilerden oluşmaktadır. sözlüğün özellikle genç nesilden oluştuğu yargısından yola çıkarsak, bu kişiler eğitim hayatlarında cemaat kurumlarına bir şekilde bulaşmış ve onlarla ahbap olmuşlardır. daha sonra çeşitli nedenlerle fikir ayrılığına düşen bu kişiler, cemaatin gücünün ve etkinliğinin farkına varmış ve sözde vatanı kurtarmak adına gerçekte ise kıskançlıklarından sürekli cemaate sövmüşlerdir.

  madem sevmiyorlar neden kıskanıyorlar? cemaat şu anda işkurdan daha aktif bir kurumdur. sözü uzatmaya gerek yok anlayan anladı.

  not: cemaatin evlerine bir kere gitmişliğim yoktur. cemaatle hiç işim olmadı.
  3 -13 ... yenilikci dervis
 2. 2.
  cumhuriyet, atatürk düşmanı ve şifreci sahtekar kolpaların cemaatinin sevilmeme nedenidir.

  avrupa'da dahi kiliseler dururken papa cenaplarının hizmetine girmek isteyen fbi' iş ortağı adamın cemaatini baştacı etmek istemeyen aklı başında insanların düşmanlığının nedeni gayet açıktır; herkesi sikemezsiniz.
  2 ... sinirlenmicem
 3. 3.
  cemaatin bir menfaat şebekesi haline dönüşmesinden ötürüdür. ayrıca dinine diyanetine bağlı türk halkı her zaman dini siyasete alet edenlerden ifrit olmuşlardır.
  2 ... dis guclerin oyunu
 4. 4.
  kısacası vatanseverliktir.

  sınırların bekasından emin olmak istemektir, özgürce, demokratik bir ülkede yaşama isteğidir.

  hukuğun tecavüze uğradığı, 3 yaşındaki bebenin inanmayacağı tırışka delillerle tüm cumhuriyetçilerin bir yere tıkılmasının arkasındaki nedeni ve ruh hastası ağlak adamı bilmektir.

  cemaatin nasıl klanlaştığını nasıl zenginleştiğini bunun için devlet imkanlarını kendilerine köpek ettiklerini görebilmektir.

  mezarı bile olmayan, cumhuriyet ve atatürk düşmanı, vahabi aşığı, arap yalakası gene bir ruh hastası adamın ki kendisi hz muhammed kürt asıllıydı diyecek kadar sadisttir, yazdığı kitaba tapanların putperestlerden farksız olduğunu kavrayabilmektir.
  3 ... djnre
 5. 5.
  Akp iktidarıdır.yoksa kimsenin herhangi bir cemaatle alıp veremediği yoktur.bu iktidar döneminde cemaatçiliğin iyice yayılması sadece laik kesimde değil,diğer parti ayrımı yapmayan hatta sağ görüşlü kesimlerde bile antipati yaratmıstır.
  ... jasmine
 6. 6.
  kıskançlıkla kudurma arasındaki ince çizgidir.
  -1 ... yenilikci dervis
 7. 7.
  Yine 2012 yılında açılmış bir başlık..

  Vayyyy anasını len.
  2 ... alphonse lavallee