1. 1.
    yazdıklarınızı birilerinin okuduğu, önemsediği vehmine kapılmanız için yaratılmış ve herkese 3'er, 5'er, 10'ar, 20'şer dağıtılmış feyk hesaplar.

biri, güya, seni takip ediyor. bakıyorsun kimmiş diye; totalde 3-5 kişiyi takip etmiş, takipçisi ya hiç yok ya da takip ettiklerinden birisi geri döndüğü için tek takipçisi var. takip ettiği yazar sayısı 3 ila 8 arasında değişiyor. bunlardan 2 ila 4 tanesi gerçek, diğerleri ise ya yine feyk ya da artık sözlükte olmayan hesaplar.

şu an herkesin takipçi listesi, tek bir satır yazmamış, etkileşimi ve profil resmi olmayan feyk hesaplarla dolu.

elon musk, yapay zekanın bir gün insan ırkına tahakküm kuracak kadar gelişebileceğini söylerken eminim bunu kastetmiyordu.

olm bari biraz daha gerçekçi bir şeyler ayarlayın, bu kadar kolaycı olmayın. tamam, sözlükteki geri zekalı oranı dünya ortalamasının baya üzerinde ama bu kadar kolaya kaçmak da fazla aşağılayıcı oluyor.
    12 -4 ... jetaim
  2. 2.
    Kanka başka derdin mi yok kaç satır buna içerlenmişsin. Koy gitsin ya. Senden değerli mi.
    3 -5 ... mavi lc waikiki poseti
  3. 3.
    Küçük şeylere gereğinden fazla önem verenler, elinden büyük iş gelmeyenlerdir. (Platon)

Ya da kısaca, ne boş adamsın amk.

Edit: kardeşim sözlüğün neden mavi renkli olduğu ve sakla butonunun görev ve özellikleri hakkında bir makale bekliyoruz senden. az buz bir şey değil ama. ilki gibi 85 sayfa yaz amk.
    3 -6 ... halkin sevgilisi
  4. 4.
    hastayım ben bu "küçük şeylere takılma", "başka derdin mi yok?", "işsiz misin?", "bütün dünyanız sözlük mü?" ot bok geyiklerine.

hayır, siz kuantum fiziği üzerine çalışma sürdürürken laboratuvarın köşesindeki cafede yemek molası verdiğiniz anlarda falan mı giriyorsunuz sözlüğe?

sözlükte bot takipçi basılması, benim bunun dert edinip edinmememden bağımsız olarak bir realitedir. bunu olgu olarak ortaya koymak, bot takipçilere bozulmamdan kaynaklanmıyor olabilir. basit bir realiteyi ortaya koyarak sözlük yetkililerinin yazarları manipüle etmesine zum yapmış olamaz mıyım? manipülasyonun sikkoluğu, mevzunun sikkoluğundan ayrı olarak değerlendirilemiyor mu, öyle bir yasak mı var?

dahası, sayın ki işsizim, boşum? e yani, nereye varmaya çalışıyoruz? demek ki benim böylesi bir konu üzerine kelam edecek kadar boş vaktim var. senin de gelip benim vaktimi nasıl kullandığım üzerine kelam edecek kadar boş vaktin var. e ne yapalım şimdi amk?

hayır, sanki bana sabah akşam bilimsel yayın üretiyor, insanlığın geleceği üzerine proje geliştiriyorlar da, benim gibilerin destek vermemesinden mustaripler! lan gelmişiz sözlükte lak lak ediyoruz işte. nedir bu "ben aslında reelde çok faydalıyım, önemliyim" kolpacılığı? ki bana ne önemliysen?

belki ben sözlük botları üzerine konuşup bir yandan astrofizik çalışıyorum, belki bu entryi de rasathaneden giriyorum? neyse müdür geliyor, şimdi çıkmam lazım.
    6 -4 ... jetaim
  5. 5.
    Atanmış bot takipçiler değil de hesaba girmeyi unutmuş yeni kişiler olması muhtemel takipçilerdir.

Sözlükteki eski ama yeniden gün yüzüne çıkan çaylak takipçi özelliğindendir. Sözlüğe yeni üye olanlara son entry giren 5 yazar otomatik takip ettiriliyor. Bu çaylak arkadaşlarımız bazen diğer yazar arkadaşlarımızın feyki olduğundan bazen de sözlüğe kaydolduğunu unutacak kadar sözlükten bi’haber insanlar olduklarından yazar olmaya kadar ilerleyemiyorlar.

Eyyorlamam bu kadar.
    11 -4 ... alyssum
  6. 6.
    bir yazar sayesinde bunlardan kurtulmanın yolunu öğrendim. yıllar evvel msn listemde kim olduğunu hatırlamadığım kişileri engelleme nostaljisi gibi oldu.

ilk etapta etkileşimi olmayan çaylakları peyder pey engellerken kriterleri biraz daha genişlettim. ama sonlara doğru işler iyice rayından çıktı; çok etkileşimi olmayan yazarlar, en son 1 yıl önce entry girmiş yazarlar, herkesi takip etmiş yazarlar falan derken en son pp'sini beğenmediklerimi engellemeye başlayınca ara verdim.

eylemlerim sürecek.
    1 -2 ... jetaim
  7. 7.
    Kardeşim sözlüğün neden mavi renkli olduğu ve sakla butonunun görev ve özellikleri hakkında bir makale bekliyoruz senden. Az buz bir şey değil ama. ilki gibi 85 sayfa yaz amk.

Edit: buraya kadar Okunmayacağını düşündüğüm için yukarıdaki entryme de editledim bu entryi.
    1 -3 ... halkin sevgilisi
  8. 8.
    biri benle muhabbet bile ediyor. sözlük yapay zeka konusunda aşmış durumda.
    adı neydi du bakiim. zall galiba evet zall
    1 ... pilotmont 1
  9. 9.
    Allah razı olsun baya takipçi kastım sayelerinde. Seviyorum seni zall. Evet
    2 -1 ... kokontomokonto