1. 1.
    böyle bir dönemde ifade hürriyeti götlerine kaçar. eski trollerin çoğu yazmıyor? neden? çünkü mahkemede hesap verdiler ve kodesi boyladılar.

benim çocuğum olsa 18 yaşına gelene dek kesinlikle uludağ sözlük'e sokmam. çünkü hayatı kararabilir.

internet, global bir ağ. uludağ sözlük'te bunun bir parçası. gelgelelim ki burası türkiye.
    1 -2 ... ozgur demirtas in robotu
  2. 2.
    Nasıl tahrik ettiklerine bağlı olarak nitelikleri değişir.

Bazı insanlar öyle güzel tahrik ediyor ki tebrik ediyorum mesaj atıp. Bazıları ise o kadar lame ki görmezden gelmek en iyisi.
    2 ... cicekli siirler bayim
  3. 3.
    ben zihinsel engelli, gençlik nedir bilmez bir aptaldım. siz akıllıydınız:
    (bkz: ekşi sözlük yazarı hakkında soruşturma)
    1 -1 ... ozgur demirtas in robotu
  4. 4.
    Başlığı açanlar değilde buna musade edenler suçludur.
    1 -1 ... desifreleyici
  5. 3.
    sokakta kavga çıkaran gençlerden farkı yok. devlet her insanın başına polis, hakim, savcı dikemez. polisimizi de, savcımızı da, hakimimizi de, mizanımızı da, mahşerimizi de, cennetimizi de, cehennemimizi de içimizde taşıyacağız.

bence buna en layık aday da felsefi akıl ki o da hırsızın, katilin, tecavüzcünün, yolsuzun, zalimin, hayalperestin, halkın, kralın, kölenin, tüccarın, dinsizin, dindarın anladığı akılldan apayrı bir mevzu.

felsefi akıl daha çok yaş, tecrübe, bilinçli gözlem ve analiz, özeleştiri, sağduyu, temkin, şüphe, yorumlama, çile ve ızdırap veren sorgulama, hakikat arayışı, boşlukta olma gibi kavramların getirdiği olgunlaşma sürecinde ortaya çıkıyor. anlaşılacağı gibi salt mantıkla felsefi akıl doğrudan bağdaşmıyor.

halkın anladığı dilde herkesin gördüğü erdemli davranışlarla "allah'a iman ettim, peygamberin izindeyim " demeden peygamberin izinden yürüme, vahiy almadan vahiy almış gibi hakikate ulaşma, hakikati buldum dememe mücadelesi.
    ... ozgur demirtas in robotu