1. ?.
  en sevmedigim sözlük adetlerinden dir.
  -1 ... exonotzor
 2. ?.
  (bkz: smiley)
  -1 ... delikanlımühendis
 3. ?.
  doğru bir uygulamadır. msn, icq, aol gibi karşılıklı konuşma ortamlarında normal karşılanacak smileyler sözlük benzeri platformlarda çirkin kaçar. çünkü bu gibi ortamlarda yazar belli bir kişiye hitap etmez. tüm okuyuculara hitaben yazar. böylece yazdığı entrynin sonuna gülümseyen bir ifade koyan yazar da tüm okuyuculara sırıtmış olur. bu sırıtıştan memnun olanlar gibi olmayanlar da bulunacağından en iyisi mi smiley kullanmamalıdır.
  1 ... arabaciarabayatasget
 4. ?.
  yazarların duygularına ket vurduğu ve kendilerini tam anlamıyla yansıtmalarına izin vermediği için yanlış bir uygulamadır :p
  2 ... arabaciarabayatasget
 5. ?.
  duygularımızı kelimelerle anlatmamıza sebep olan durumdur. ama yine de swh denilen bir olay vardır ki beni benden alır. * (* *)
  ... maximillian cohen
 6. 1.
  Gunluk hayatinda smiley kullanan fakat sozluge geldiginde bazen tam entry gelince kurallar aklina gelip de cani sikilan kendisini kisitlanmis hisseden yazarlarin yakindigi sozluk formati.
  ... eidothea
 7. 2.
  çoğumuzun içine düşmekten geri duramadığı bir internet yavşaklığı olan smiley kullanımının günlük hayata girmesini engelleyen son kalelerdendir.
  Yoksa yakında bakkaldan yoğurt alırken smiley yapacaz.. Fırıncı ekmek bitti deyince;
  -iki nokta üstüste parantez açıyorum!
  diyerek uzaklaşaz oradan.
  ... infantes
 8. 3.
  ''O gül dudaklarını smiley smiley smiley güzel yanaklarını smiley smiley smiley '' durumunda olmamak için bu kötü alışkanlıktan kurtulmak için bile sözlüğe üye olunur .
  ... kamuspotu
 9. 4.
  ard arda 50 tane smiley koyuncada çok gülmüş gibi görünen kısmi sahtekarlık durumunun önüne geçen iyiliktir. sözlüğü sıradan değil, farklı kılar.
  1 ... aesm