1. 1.
  kısa ve öz olarak inek yavrusudur.
  1 ... gece lampulu
 2. 2.
  memleketinde olana bitene karışmayıp siyasete hiçbir şekilde kafa yormayan öküzden daha umut vericidir.

  Siyaset yapma, yazma, çizme, düşünme, söyleme... Oldu öküz paşam, özgürlük de zaten sadece türban hakkını, ya da emo kıyafetleri ile gezebilmeyi ifade ediyordu...
  -1 ... haymatlos
 3. 3.
  Buzağı siyaset yapmak için yanıp tutuşur, hangi partiye kapağı atsam diye çayırdan çayıra koşar, netice itibariyle bir yerlere gelebilmesi bir siyasi oluşum içinde sırtının sıvazlanmasına bağlıdır ancak ergen psikozunda olmasından mütevellit kafa belatına dağa çok çalıştığından ne sağa dönebilir, ne de sola, sola gider akşam eve aç döner, sağa gider karnı doyar ama küçük buzağı isyan eder, mna korum lan bu düzenin diyip koşturacak sözlük arar... Anaaa bir bakar ki ortam şokella, ekmeğe sür sür ye. yazarken, okurken kendini kaybeder, düzenin tam anlamıyla mnakor.
  -1 ... ikaperno
 4. 4.
  (bkz: onu yapma bunu yapma sikişelim mi aq)
  1 -1 ... biliqnamyturqan
 5. 5.
  susup pısıp, buzağılara yem olan otlardan çok daha iyidir.
  ... bambu
 6. 6.
  uludağ sözlükte yazar olan hemen her bünyenin yapmaya çalıştığı kahramanlıktır.

  ortalık klavyeli don kişotlardan geçilmez. bilgisayar başında asanlar kesenler, ana avrat sövenler, vatanı hayali düşmanların elinden kurtaranlar. bütün fakiri fukarayı, garibi gurebayı bir anda ihya edenler, hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara eda bahşedenler.

  türkiye'nin, yıllardır kemikleşen sorunlarını bir anda çorabı söker gibi çözüverenler.

  siz neymişsiniz be mübarekler!

  meğer biz yıllarca sizin o yüksek dehalarınızdan bihaber yaşamışız.

  bu aymazlığımı telafi etmek istiyorum. kendilerine bir önerim var; aktif siyasete atılsınlar. böyle sözlük köşelerinde sürünerek yüksek dehalarına yazık oluyor. memleket ve bu gariban vatandaşlar bu büyük şanstan mahrum kalıyor.

  ölümü görün lan! telef olmayın buralarda. hangi partiye sempati duyuyorsan git onun saflarına katıl aktif siyaset yap. burada sanal kahramanlıkla olmuyor bu işler.

  bi de cidden merak ediyorum; yazar olmak demek sadece siyaset yazmak demek midir? burası siyaset meydanı mıdır? hakkında yazmayı becerebildiğiniz tek mevzu bu mudur yani?

  bir yazarın gündelik yaşantıya dair söyleyecek, yazacak başka bir şeyi yok mudur?

  siyasetin tamamen dışında yazan sayılı bir kaç yazar var şu sözlükte.. adam, senin benim önemsemediğim sıradan bir olayı öyle güzel bir kurguyla anlatmış ki insan hayran kalıyor. ama ne yazık ki bu tür yazıları ne okuyan var ne de oylayan var.

  yok mu yazacak başka bir şey heybenizde?

  şurada hariçten gazeller okuyup duruyorsunuz.
  -1 ... notre dame
 7. 7.
  evinde yan gelip yatan, bacaklarını açmış, çayını koymuş, sigarasını yakmış, baba parası ile üniversite hayatını devam ettiren, adsl faturasını bile ödemekten aciz buzağıdan daha hayırlıdır. ona göre sözlükte siyaset yapılmasın, hep taş.ak geçilsindir, kimse fikrini yorumunu yazmasın, küfür etmesindir. çünkü kendisi bu zamana kadar hiç küfretmemiştir bu zamana kadar. siyasi düşüncenin sadece gençlik kollarında yapılması , hatta her siyasi düşüncesi olanın ve yorum yapabilenin siyasete soyunup orada bu yorumları yapmasını savunur. takdir edilesidir kendisi. keşke onun gibi geniş olabilseydim diye düşünür insanoğlu.
  ... lucifer666tr
 8. 8.
  sözlük sikini sallayıp taşak geçen, abazan konuşmalarda beyni boğulmuş dallamalardan daha iyidir.
  (bkz: dallama sözlük yazarı)
  ... sondan bir onceki osmanli